Перейти до основного вмісту

Інтерес до Business Intelligence у різних країнах світу з 2004 року до теперішнього часу

Business Intelligence (BI) — це агрегатуючий, об`єднуючий термін-метафора, який не має дослівного тлумачення й перекладу і позначає синергетичний комплекс автоматизованих засобів аналізу первинних даних і візуалізації його результатів для підтримки рішень (Decision Support). Фактично програмну реалізацію Business Intelligence (BI) для конкретної проблемної області роботи можна вважати системою підтримки прийняття рішень. Термін "Система підтримки прийняття рішень" (СППР) у СРСР є неточним перекладом англомовного Decision Support system (DSS), що на пострадянскому прострі часто відокремлювало СППР від DSS. Маркетингова назва комплексу засобів Business Intelligence часто відокремлює їх у світі від DSS, точніше від  їх другого покоління (DSS 2.0). 
Засоби Business Intelligence забезпечують швидке добування потенційно корисних нетривіальних знань з первинних даних і їх візуалізацію для прийняття більш корисних рішень, які недоступні без цього аналітичним робочим групам будь-якого розміру, інтелектуальної потужності і досвіду.

Далі показані графіки, що характеризують популярність Business Intelligence у різних країнах світу з 2004 року до 2011 й 2018 року у пошуку Google та презентація з оновленими графіками.

Популярність запиту про зарплату у Business Intelligence, у пошуку Google   




Популярність business intelligence в Україні, у пошуку Google 

Популярність business intelligence у Великобританії у пошуку Google

Популярність business intelligence у Канаді у пошуку Google



Популярність business intelligence у Німеччині, у пошуку Google



Популярність business intelligence у Польщі, у пошуку Google


Популярність business intelligence у Росії у пошуку Google




Популярність business intelligence у США без Аляски, у пошуку Google


Популярність business intelligence в Україна, у пошуку Google

Популярність business intelligence у Франції, у пошуку Google





Популярність business intelligence в Іспанії у пошуку Google




Популярність business intelligence в Італії, у пошуку Google

Інтерес до business intelligence  у пошуку Google з 2004 року (презентація)




Business Intelligence об'єднує:

  • спеціальні статистичні засоби, 
  • нерегламентовані запити (ad hoc query), 
  • засоби швидкого багатовимірного аналізу OLAP, 
  • спеціальні засоби “розкопки даних” Data Mining і Visual Mining, 
  • спеціальні засоби візуалізації (Dashboards, Scorecard), 
  • елементи експертних систем та може мати 
  • спеціальні засоби “розкопки текстів” Text Mining, 
  • елементи knowledge management system, ін.



Висновки. 

Як видно з графіків, що характеризують інтерес до Business Intelligence у різних країнах світу з 2004 року до теперішнього часу, в Україні у період з 2004-2011 роках приділяли недостатню увагу вивченню технології і програмних засобів Business Intelligence. Цю ситуацію необхідно виправити.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Недоліки статей Вікіпедії, які варто подолати для підвищення довіри до неї (21.05.23 виправлена дезінформація хакера)

Часто вікі-статті пишуть "всі кому не лінь" під чудернадськими нікнеймами ("легендами прикриття"), а потім правлять також "всі кому не лінь", через який завгодно час. Досвідчені вікі-ігромани у Вікіпедії є авторами кількох сотень чи тисяч вікі-статей та авторами кількох десятків тисяч вікі-правок чужих статей (це не описка), див. ст. Вікіпедія - це "енциклопедія" без довіри?  (гіперпосилання виправлено 20.05.2023 р. після заміни хакером) Найчастіше доповнення вікі-статей здійснюють кластери вікі- ігроманів  з числа вікі-патрульних та вікі-адміністраторів Вікіпедії, які для самореклами і вікі-рейтингу намагаються "відмітися" у максимальній кількості вікі-статей, ін., див. для прикладу:   Вікіпедія: патрульні  (patroller), Вікіпедія: рейтинг .  Є випадки, коли кластери вікі-ігроманів редагували тексти і посилання у статтях більше ніж 8 років, проте жоден з них не помічав елементарні принципові семантичні помилки першого

OSINT (Розвідка відкритих джерел) в екосистемі зв`язаних термінів

OSINT - Open Sourse Intelligence Цей ескіз статті, за винятком інформації про "російсько-українську війну" (гібридну воєнну агресію РФ проти України з 2013 року) початково написаний як фрагмент повної статті про OSINT у січні 2019 року у зв`язку із тим, що її попередній варіант у Вікіпедії базувався на джерелах російського походження, хоча сам термін і технологія мають англомовне походження. Ймовірно, даний текст і  джерела у Вікіпедії буде змінено і викривлено,  як і по багатьом іншим інформаційним hi-tech.  Визначення OSINT, синтезоване на основі англомовних джерел і власних досліджень:  Розвідка відкритих джерел (англ. Open source intelligence, OSINT) — концепція,  методологія і  технологія   добування з відкритих джерел  військової, політичної, економічної та іншої безпекової інформації  і використання її  для підтримки прийняття рішень у сфері національної оборони і безпеки. Добування інформації здійснюється без порушення законодавства. OSINT - це важлива неві

Концепція Ноосфери та мережеві ергатичні організми, мережево-центричні системи і війни, Інтернет речей (уточнено 06.12.19)

Ноосфе́ра (грец. νόος — «розум» і σφαῖρα — «сфера») — сфера розуму; сфера взаємодії суспільства та природи, у межах якої розумна людська діяльність стає визначальним фактором розвитку. У 1944 році сформований Зако́н Ноосфе́ри Верна́дського — положення про перетворення Біосфери, згідно з яким на сучасному рівні розвитку вона неминуче перетворюється в Ноосферу, тобто в сферу, де найважливішу роль в розвитку природи відіграє розум людини.  Як зазначив В.І. Вернадський відповідний термін було введено французьким математиком та філософом Е. Ле Руа разом з його другом Тейяром де Шарденом після їх детального знайомства з вченням Вернадського про біосферу під час його лекцій у Парижі в 1923 р. При цьому Ле Руа визначав ноосферу як сучасну стадію, що її геологічно переживає біосфера. Початок Ноосфери доцільно визначити з того часу, коли розумові дії людей досягли за силою впливу на геосферу і біосферу потужності «геологічної сили» - це явно сталося не пізніше ніж після побудови  Суець