Памятка про маркетинг у пошукових системах і пошукову оптимізацію (SEM,SEO,SEA,SMO,SMM)

У веб публікаціях часто використовується термін SEO - як символ пошукової оптимізації сайту і спеціалісти по SEO як спеціалісти по пошуковій оптимізації сайту.Насправді сучасний сайт - це фактично велика екосистема, яка також включає в себе приєднані канали соцмереж, які часто можуть грати більшу роль у продажі товарів, послуг чи рекламуванні бренду ніж сам сайт. Тому коли кажуть про "пошукову оптимізацію", фактично мова йде про складну систему маркетингових дій з веб-просування заданного об`єкта (людина, або группа людей, бренд, товари, ін.), яку позначимо формулою:

SEM = f(SEO,SEA,SMM,SMO), де:SEM (Search Engine Marketing або “маркетинг у пошукових системах”)


– це складна система маркетингових дій у веб-просторі (у пошукових системах), які здійснюються людьми й алгоритмами для веб-просування заданного об`єкта (людина, або группа людей, бренд, товари, ін.). Ймовірно, це найбільш узагальнюючий термін, який позначає найбільш повний веб-підхід до просування веб-представництва в Інтернеті, оскільки він поєднує у собі систему пошукової оптимізації проекту, контекстну рекламу і рекламу у Social Media.

Проте, необхідно зазначити, що для прикладу, Google включає до SEO обов`язкове активне використання соцмереж, тобто, на практиці структуризація SEM більш заплутана ніж вказано у цій статті.

Ймовірно, не завжди точне використання терміну SEO зв`язано з тим, що поняття SEO виникло раніше за активне використання соцмереж і тому на початковому етапі позначало весь (спрощений) комплекс оптимізаційних робіт по просуванню саме сайту, а не всієї складної екосистеми соцмедіа, до якої входить сайт у теперішній час. Тому багато нових SEM оптимізаторів не до кінця розуміють сутність процесу маркетингового просування і тому за дещо застарілим зразком використовують термін SEO, а не SEM.

SEO (search engine optimization, search engine optimizer, “оптимізація у пошукових системах” або “оптимізатор у пошукових системах”)

– дозволяє поліпшити сайт і заощадити час але при цьому ви ризикуєте завдати шкоду сайту і своїй репутації у разі необгрунтованого використання великої кількості ключових слів замість якісного контенту і т.п. Проаналізуйте усі потенційні переваги, а також можливі ризики поганої SEO. У разі зловживань з технологіями SEO, вона може принести шкоду сайту і навіть привести до його виключення із просування у пошуковій системі. Як і інші складові SEM, рішення про замовлення пошукового оптимізатора – це дуже відповідальний крок. Див. додатково довідку Google.

SEA (Search Engine Advertising, “реклама у пошукових системах”)

– це “контекстна реклама” у рекламному блоці, який видно користувачам на сторінках пошукової видачі або на сайтах. Приклади – це інформаційні блоки партнерських інформаційних систем, банери-зображення, Google Adwords/Google Adsense, ін. Цей спосіб ефективний тим, що притягає цільових відвідувачів. Проте, він має недолік – якщо йде плата рекламодавцю то відвідувачі йдуть на сайт, а після закінчення плати рекламні банери зникають і потік з цього напрямку вичерпується. Крім того, у багатьох рекламних блоках розміщуються не самі ефективні товари і послуги, тому рівень довіри до контекстної реклами може знижуватися. Крім цього, користувачі можуть заблокувати показ банерної реклами. Крім цього, кількість показів реклами може зменшуватися з технічних причин у повільних мережах.

SMM (Social media marketing, просування у соціальних медіа)

- це вид просування веб-проекту шляхом публікацій свіжих цікавих матеріалів в соціальних мережах, блогах, співтовариствах, форумах, які програмно приєднані до сайтів або виконані окремо. Полягає у постійному спілкуванні з користувачами, як правило, у прямій чи прихованій рекламі обраних товарів і послуг. Обов`язкове використання аудіо- і відео матеріалів. Перед активним SMM потрібна якісна SMO і нині – це обов’язковий елемент в комплексному просуванні сайту. Нерозривно з ним звязане поняття SMO.

SMO (Social media optimization, оптимізація у соціальних медіа)

- це вид просування веб-проекту у соціальних мережах за допомогою збільшення маси посилань з соціальних мереж, блогів, форумів, співтовариств і т. д. Передбачає також оптимізацію програмної сумісності каналу соцмережі і сайту. Нині – це обов’язковий елемент в комплексному просуванні сайту. Нерозривно з ним звязане поняття SMM.

Висновки

Досвід вивчення веб-технологій, практичної роботи і досліджень у веб-системі Система+ показує, що SEM – це сплав практики, науки і мистецтва і є складною залежністю, яку можна позначити як умовну пропозиційну функцію SEM= f(SEO,SEA,SMO,SMM).

Див. також схему на одному листі: Екосистема веб-сайта (Web site ecosystem), Круковський І.А.

Памятка на сайті Система : SEM=SEA SEO SMO


Коментарі