Перейти до основного вмісту

Як я легко кинув палити цигарки

Цю статтю порадив мені написати колега, після моєї розповіді про те, як я кинув палити палити цигарки (тютюнопаління). Буду радий, якщо цей мій досвід допоможе комусь кинути палити цигарки і збереже та продовжить життя, принесе більше радості оточуючим людям.

Приблизно за 40 років тютюнопаління, я дійшов до 2-х пачок цигарок у день, але рятували систематичні заняття з фізпідготовки. Як і всі курці, я часто заспокоював себе тим, що курю, тому що це мені не шкодить помітно (швидкий підйом по східцям на 9-й поверх майже без задишки, тощо). Проте, відомі жарти  щодо цього, що "і сила є, і воля є, а от сили волі немає".

Знаю людей, які для відмови від тютюнокуріння їздили на сеанси гіпнозу, тощо. Проте я кинув палити без особливої ​​напруги організму і сили волі - за допомогою чотирьох китайських електронних "сигарил" (середній розмір між сигаретою і сигарою).

Це вийшло випадково, "ненавмисно" - зайшов у магазин радіодеталей, де "потрапили на очі" китайські електронні сигарили (середній розмір між сигаретою і сигарою) - вирішив спробувати через дешевизну (90 грн. за штуку). Був негативний досвід - колись пробував  тонкі е-сигарети, проте вони дуже не зручні і не замінили традиційні сигарети.

Купив е-сигарилу №1, на другий день - е-сигарилу №2, ще через день - е-сигарилу №3, через тиждень - е-сигарилу №4 (сміялися разом з продавщицею). Ймовірно, зіграли свою роль спогади про багаторазове резервування не дуже надійної апаратури передачі даних у військах Ракетно-космічної оборони у часи СРСР.

У результаті, за 1-й місяць перейшов від куріння 2-х пачок традиційних  сигарет в день до 1-ї пачки, а також до не ліченої кількості затяжок е-сигарил з різними запахами рідин-заправок.

Оріентовно за 2-й місяць повністю перейшов на куріння е-сигарил.

Орієнтовно, ще через 1-2 місяці кинув палити е-сигарили.

Кілька місяців періодично "зривався" і "виходив на балкон покурити" і т.п., проте курив не традиційні цигарки, а е-сигарили, хоча їх можна курити і в квартирі.

Коли трапляється "зрив" і сильно тягне курити, то необхідно взяти е-сигарилу і зробити потрібну кількість е-затяжок. У результаті сильне бажання курити знизиться до терпимих меж, або повністю зникне.

Біля року носив у кишені пару електронних сигарил і коли під час "зривів" тягнуло закурити, досить було достати е-сигарилу і зробити необхідну кількість затяжок. Зрозуміло, що потрібно допомагати собі різними навіюваннями :).

На жаль, набрав вагу, чому додає малорухомий спосіб життя...

Як кинути тютюнопалінняНа щастя, почав шукати шляхи більш здорового харчування та пересування пішки, без автомобіля.

Знаю, що є інші типи електронних сигарет.

Використані е-сигарили відрізняються від справжніх сигарет приблизно так як е-автомобілі відрізняються від автомобілів на бензині або солярці.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Недоліки статей Вікіпедії, які варто подолати для підвищення довіри до неї (21.05.23 виправлена дезінформація хакера)

Часто вікі-статті пишуть "всі кому не лінь" під чудернадськими нікнеймами ("легендами прикриття"), а потім правлять також "всі кому не лінь", через який завгодно час. Досвідчені вікі-ігромани у Вікіпедії є авторами кількох сотень чи тисяч вікі-статей та авторами кількох десятків тисяч вікі-правок чужих статей (це не описка), див. ст. Вікіпедія - це "енциклопедія" без довіри?  (гіперпосилання виправлено 20.05.2023 р. після заміни хакером) Найчастіше доповнення вікі-статей здійснюють кластери вікі- ігроманів  з числа вікі-патрульних та вікі-адміністраторів Вікіпедії, які для самореклами і вікі-рейтингу намагаються "відмітися" у максимальній кількості вікі-статей, ін., див. для прикладу:   Вікіпедія: патрульні  (patroller), Вікіпедія: рейтинг .  Є випадки, коли кластери вікі-ігроманів редагували тексти і посилання у статтях більше ніж 8 років, проте жоден з них не помічав елементарні принципові семантичні помилки першого

OSINT (Розвідка відкритих джерел) в екосистемі зв`язаних термінів

OSINT - Open Sourse Intelligence Цей ескіз статті, за винятком інформації про "російсько-українську війну" (гібридну воєнну агресію РФ проти України з 2013 року) початково написаний як фрагмент повної статті про OSINT у січні 2019 року у зв`язку із тим, що її попередній варіант у Вікіпедії базувався на джерелах російського походження, хоча сам термін і технологія мають англомовне походження. Ймовірно, даний текст і  джерела у Вікіпедії буде змінено і викривлено,  як і по багатьом іншим інформаційним hi-tech.  Визначення OSINT, синтезоване на основі англомовних джерел і власних досліджень:  Розвідка відкритих джерел (англ. Open source intelligence, OSINT) — концепція,  методологія і  технологія   добування з відкритих джерел  військової, політичної, економічної та іншої безпекової інформації  і використання її  для підтримки прийняття рішень у сфері національної оборони і безпеки. Добування інформації здійснюється без порушення законодавства. OSINT - це важлива неві

Концепція Ноосфери та мережеві ергатичні організми, мережево-центричні системи і війни, Інтернет речей (уточнено 06.12.19)

Ноосфе́ра (грец. νόος — «розум» і σφαῖρα — «сфера») — сфера розуму; сфера взаємодії суспільства та природи, у межах якої розумна людська діяльність стає визначальним фактором розвитку. У 1944 році сформований Зако́н Ноосфе́ри Верна́дського — положення про перетворення Біосфери, згідно з яким на сучасному рівні розвитку вона неминуче перетворюється в Ноосферу, тобто в сферу, де найважливішу роль в розвитку природи відіграє розум людини.  Як зазначив В.І. Вернадський відповідний термін було введено французьким математиком та філософом Е. Ле Руа разом з його другом Тейяром де Шарденом після їх детального знайомства з вченням Вернадського про біосферу під час його лекцій у Парижі в 1923 р. При цьому Ле Руа визначав ноосферу як сучасну стадію, що її геологічно переживає біосфера. Початок Ноосфери доцільно визначити з того часу, коли розумові дії людей досягли за силою впливу на геосферу і біосферу потужності «геологічної сили» - це явно сталося не пізніше ніж після побудови  Суець