Президент України Володимир Зеленський обговорив з представниками НАН України перспективи розвитку науки в Україні

Всім неупередженим експертам очевидно, що  НАН України є важливим національним надбанням, тому її підтримка та підтримка зв`язаних підрозділів НАНУ, особливо наукових підрозділів у силових структурах є важливим завданням Національної оборони і безпеки України

Адже, для прикладу, "вченим у погонах"  законодавчо заборонено працювати на інші країни (до 50..60 років), весь робочий час вони займаються науковою роботою за визначеними державою завданнями, зобов`язані систематично підвищувати свій кваліфікаційний рівень - це дає певні суттєві переваги (див. досвід КНР, ін.). 

Вчені систем НАН України та  "вчені у погонах" є гарантованими науково-педагогічними кластерами України, важливою основою Національної оборони і безпеки України. 


Президент України Володимир Зеленський обговорив з представниками НАН України перспективи розвитку науки в Україні - про це зазначено у повідомленні на сайті Президента України, див. далі.
Зустріч Президента України Зеленського з керівництвом НАН України
Зустріч Президента України з керівництвом НАН України


Президент України Володимир Зеленський 26 червня обговорив з керівництвом Національної академії наук перспективи розвитку установи та допомогу, яку може надати науковцям держава. На зустрічі були присутні президент НАН України Борис Патон, перші віце-президенти Академії Володимир Горбулін та Антон Наумовець і головний учений секретар НАН України Вячеслав Богданов.«У нас непроста ситуація і багато пріоритетів, але я не хочу бути Президентом, який каже, що поки війна не закінчиться, ми нічим не займатимемося. Проблеми треба вирішувати паралельно, інакше Україна не розвиватиметься», – підкреслив Володимир Зеленський.Учасники зустрічі також обговорили рівень вітчизняної науки, відплив молодих науковців за кордон та можливості зацікавити їх працювати на батьківщині.

Довідково. Президент НАН України Борис Патон у радянський час був єдиним серед впливових  вчених СРСР, хто виступив проти будівництва АЕС недалеко від Києва, у горезвісному Чорнобилі (чорна біль, чорна биль) на річковому шляху "із варяг в греки". Борис Патон є всесвітньо відомим вченим у сфері зварювання металів, у т.ч. під водою, у космосі, тощо.Минула зміна політиків і чиновників (2014-2019 р.р.) в Україні нанесли величезну шкоду українській науці й вищій освіті, особливо у військовій сфері, далі чотири приклади 


1. Відбувся массовий відтік досвідчених науково-педагогічних працівників (НПП) з українських наукових закладів і вищих навчальних закладів (ВНЗ), у тому числі з військових ВНЗ; при цьому більш мобільні НПП середнього віку з цивільних ВНЗ стали масово виїздити за кордон у пошуках вищої платні за наукову, педагогічну або й іншу їх роботу для стабільного достойного матеріального забезпечення життя своїх сімей, у т.ч. у старості. 

2. Перспективні для науки школярі та наукова молодь у ВНЗ у значній мірі втратили мотивацію до наукової і педагогічної роботи в Україні і переходять в інші сфери роботи або їх "забирають" за кордон для науково-навчальної підготовки і постійного проживання.

3. Ветерани у науці часто займаються цим по інерції, за звичкою або утримуючи зайняті раніше місця, - після їх уходу є небезпека обвалу рівня науки й інженерії в Україні. Прикладом є досвід створення "нової армії", за результатами якого вперше в історії вимушені закликати служити з отриманням пенсії та грошового забезпечення за службу до 60-ти років тим, хто раніше служив до 45-ти років...

4. Українців зомбують злочинною установкою про те, що в Україні потрібно дбати насамперед про молодь, а старше покоління може доживати на пенсії у злиднях.

Три приклади шкідницьких дій  минулої зміни політиків і чиновників (2014-2019 р.р.)

1. Відмінені додаткові доплати за наукові ступені і вчені звання та інші, особливо ветеранам/пенсіонерам у воєнній сфері, де є горезвісна Постанова 704 від 30.08.2017 р. голови КМУ Гройсмана (екстерн МАУП), підтримана Президентом Порошенком та Головою ВР України Парубієм. 

2. Для українців непомірно зросла плата за проведення наукових досліджень і підготовку дисертацій до захисту, яка значно перевищує зарплату молодих вчених (висока плата за публікацію наукових статей в іноземих базах даних, які є насамперед, глобальним бізнес-засобом заробляння грошей на авторах наукових статей, і насамперед системою добування нових практично корисних знань з наукових публікацій  власниками баз даних за допомогою технології  Business Intelligence+KMS);

3. Минулі українські бізнесмени й чиновники відібрали і відбирають собі у вчених, військових і всього населення непомірно велику частку непомірно малого валового внутрішнього продукту (ВВП) країни. Це викликає глибоке обурення, адже Україна має один із самих високих в Євросоюзі потенціалів для життя:  Україна №1 в ЄС за розміром території (ресурси); Україна №7 в ЄС за кількістю населення; Україна №3 у світі за експортом зернових; Україна №10 у світі за експортом сталі і т.п.


Додаткова публікація

Президент України Володимир Зеленський обговорив з представниками НАН України перспективи розвитку науки в Україні перед Днем Конституції України 26 червня. 
 У День Конституції України Президент Володимир Зеленський закликав громадян стати учасниками флешмобу зі знання Основного закону. Конституцію має прочитати кожен українець, переконаний Глава держави.Коментарі