Перейти до основного вмісту

Процес прийняття рішення командиром армії США (відео урок, укр. переклад)

Урок TLP (Troop Leading Process) на українській мові


Відеоурок присвячений процесу планування та прийняття військового рішення командиром взводу і може бути використаний на інших рівнях у інших сферах. Цей процес також відомий як TLP (Troop Leading Process). Відеоурок повністю перекладений на українську мову, заняття проводить капітан армії США. 

Процес планування та прийняття військового рішення є специфічною формою Decision Support (підтримки рішення) і з ним зв`язана до тематика DSS (Decision Support System). Тому ця стаття розміщена на блозі "BI DSS group - Автоматизація аналітики на основі Business Intelligence+"

Процедури TLP є обов'язковими для вивчення на лідерських курсах (L-курсах) ЗС України.

Зокрема, курсанти у ВВНЗ проходять базовий курс L-1А. Останнім блоком навчальних дисциплін передбачено фаховий курс L-1В (взвод) за процедурами планування та прийняття військових рішень TLP. Це дає випускнику змогу обіймати посади командира взводу, заступника командира роти. 

Щоб отримати посаду командира роти, офіцер має пройти командний курс L-1С за процедурою TLP у поєднанні з елементами MDMP (Military Decision Making Process) — процедури прийняття військових рішень на рівні батальйону для сухопутної компоненти ЗСУ.

Відео (переклад) представлене You-Tube каналом Combat Raccoon у статті, яка побачена на сайті  Ukrainian Military Pages 

Відеоурок про процес прийняття військового рішення командиром, частина 1 (https://youtu.be/qMmMRtKmPkk)


Відеоурок про процес прийняття військового рішення командиром, частина 2

(https://youtu.be/_crfnHEiNRk)


Тобто, процес прийняття рішень (Decision Making Process) охоплює дуже велику кількість різноманітних випадків у цивільній, військовій та інших сферах діяльності. 

Про Decision Support System (DSS) для автоматизованої підтримки Decision Making Process 

Для автоматизованої підтримки Decision Making Process використовуються Decision Support System (DSS) (Системи підтримки рішень, СПР, раніше Системи підтримки прийняття рішень, СППР). 

У 1995 році у США сформовано DSS другого покоління: Business Intelligence або DSS BI. У свою чергу, визначені три покоління DSS BI: DSS BI 1.0,  DSS BI 2.0,  DSS BI 3.0 (Cloud Computing). Відповідно indeed.com у 2012..2014 р.р. визначив відповідні професії: DSS BI Designer, DSS BI Analyst, DSS BI Progect Leader, DSS BI ETL Specialist і пропонувати для них роботу із зарплатою  $88000...$144000 на рік

За минулий час також визначені спеціалізовані DSS BI: Spatial DSS BI, Social Media DSS BI, Web-site DSS BI,  Web-hosting DSS BI, ін.

Для показаних у відео військових дій необхідно використовувати як мінімум GIS (Geographic Information System), точніше Spatial DSS (Просторову Систему Підтримки Рішень). 

Проте, у теперішній час  використовуються вже більш розвинені GIS - GIS BI, точніше Spatial DSS BI. Для рівня відділення, взводу і можливо роти можливо не потрібне активне використання функцій Business Intelligence (OLAP, Data Mining, Key Performance Indicator). Проте на рівні батальйону вони вже повинні (?) використовуватися, і обов`язково використовуватися на рівні бригади.  Деталізацію цих функцій можуть виконати лише військові менеджери (командири) спільно з вченими і аналітиками  у сфері Business Intelligence, разом з CIO військової частини та його командою. Зазначимо, що Data Scientice - це надто розпливчастий термін і його використання може приховувати провали вчених і спеціалістів у сфері Data Scientice у компетенціях у більш конкретній сфері Business Intelligence.  


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Недоліки статей Вікіпедії, які варто подолати для підвищення довіри до неї (21.05.23 виправлена дезінформація хакера)

Часто вікі-статті пишуть "всі кому не лінь" під чудернадськими нікнеймами ("легендами прикриття"), а потім правлять також "всі кому не лінь", через який завгодно час. Досвідчені вікі-ігромани у Вікіпедії є авторами кількох сотень чи тисяч вікі-статей та авторами кількох десятків тисяч вікі-правок чужих статей (це не описка), див. ст. Вікіпедія - це "енциклопедія" без довіри?  (гіперпосилання виправлено 20.05.2023 р. після заміни хакером) Найчастіше доповнення вікі-статей здійснюють кластери вікі- ігроманів  з числа вікі-патрульних та вікі-адміністраторів Вікіпедії, які для самореклами і вікі-рейтингу намагаються "відмітися" у максимальній кількості вікі-статей, ін., див. для прикладу:   Вікіпедія: патрульні  (patroller), Вікіпедія: рейтинг .  Є випадки, коли кластери вікі-ігроманів редагували тексти і посилання у статтях більше ніж 8 років, проте жоден з них не помічав елементарні принципові семантичні помилки першого ...

OSINT (Розвідка відкритих джерел) в екосистемі зв`язаних термінів

OSINT - Open Sourse Intelligence Цей ескіз статті, за винятком інформації про "російсько-українську війну" (гібридну воєнну агресію РФ проти України з 2013 року) початково написаний як фрагмент повної статті про OSINT у січні 2019 року у зв`язку із тим, що раніше створена сторінка про OSINT у Вікіпедії базувалася на джерелах російського походження, хоча сам термін і технологія мають англомовне походження. Ймовірно, даний текст і  джерела у Вікіпедії буде змінено і викривлено,  як і по багатьом іншим інформаційним hi-tech.  Далі визначення OSINT, синтезоване на основі англомовних джерел і власних досліджень:  Розвідка відкритих джерел (англ. Open source intelligence, OSINT) — концепція,  методологія і  технологія   добування з відкритих джерел  військової, політичної, економічної та іншої безпекової інформації  і використання її  для підтримки прийняття рішень у сфері національної оборони і безпеки. Добування інформації здійсню...

Концепція Ноосфери та мережеві ергатичні організми, мережево-центричні системи і війни, Інтернет речей (уточнено 06.12.19)

Ноосфе́ра (грец. νόος — «розум» і σφαῖρα — «сфера») — сфера розуму; сфера взаємодії суспільства та природи, у межах якої розумна людська діяльність стає визначальним фактором розвитку. У 1944 році сформований Зако́н Ноосфе́ри Верна́дського — положення про перетворення Біосфери, згідно з яким на сучасному рівні розвитку вона неминуче перетворюється в Ноосферу, тобто в сферу, де найважливішу роль в розвитку природи відіграє розум людини.  Як зазначив В.І. Вернадський відповідний термін було введено французьким математиком та філософом Е. Ле Руа разом з його другом Тейяром де Шарденом після їх детального знайомства з вченням Вернадського про біосферу під час його лекцій у Парижі в 1923 р. При цьому Ле Руа визначав ноосферу як сучасну стадію, що її геологічно переживає біосфера. Початок Ноосфери доцільно визначити з того часу, коли розумові дії людей досягли за силою впливу на геосферу і біосферу потужності «геологічної сили» - це явно сталося не пізніше ніж після побудови...