Процес планування та прийняття військового рішення є специфічною формою Decision Support (підтримки рішення) і з ним зв`язана до тематика DSS (Decision Support System). Тому ця стаття розміщена на блозі "BI DSS group - Автоматизація аналітики на основі Business Intelligence+".
Процедури TLP є обов'язковими для вивчення на лідерських курсах (L-курсах) ЗС України.
Зокрема, курсанти у ВВНЗ проходять базовий курс L-1А. Останнім блоком навчальних дисциплін передбачено фаховий курс L-1В (взвод) за процедурами планування та прийняття військових рішень TLP. Це дає випускнику змогу обіймати посади командира взводу, заступника командира роти.
Щоб отримати посаду командира роти, офіцер має пройти командний курс L-1С за процедурою TLP у поєднанні з елементами MDMP (Military Decision Making Process) — процедури прийняття військових рішень на рівні батальйону для сухопутної компоненти ЗСУ.
Відео (переклад) представлене You-Tube каналом Combat Raccoon у статті, яка побачена на сайті Ukrainian Military Pages
Відеоурок про процес прийняття військового рішення командиром, частина 1 (https://youtu.be/qMmMRtKmPkk)
Відеоурок про процес прийняття військового рішення командиром, частина 2
(https://youtu.be/_crfnHEiNRk)
Тобто, процес прийняття рішень (Decision Making Process) охоплює дуже велику кількість різноманітних випадків у цивільній, військовій та інших сферах діяльності.
Про Decision Support System (DSS) для автоматизованої підтримки Decision Making Process
Для автоматизованої підтримки Decision Making Process використовуються Decision Support System (DSS) (Системи підтримки рішень, СПР, раніше Системи підтримки прийняття рішень, СППР).
У 1995 році у США сформовано DSS другого покоління: Business Intelligence або DSS BI. У свою чергу, визначені три покоління DSS BI: DSS BI 1.0, DSS BI 2.0, DSS BI 3.0 (Cloud Computing). Відповідно indeed.com у 2012..2014 р.р. визначив відповідні професії: DSS BI Designer, DSS BI Analyst, DSS BI Progect Leader, DSS BI ETL Specialist і пропонувати для них роботу із зарплатою $88000...$144000 на рік
За минулий час також визначені спеціалізовані DSS BI: Spatial DSS BI, Social Media DSS BI, Web-site DSS BI, Web-hosting DSS BI, ін.
Для показаних у відео військових дій необхідно використовувати як мінімум GIS (Geographic Information System), точніше Spatial DSS (Просторову Систему Підтримки Рішень).
Проте, у теперішній час використовуються вже більш розвинені GIS - GIS BI, точніше Spatial DSS BI. Для рівня відділення, взводу і можливо роти можливо не потрібне активне використання функцій Business Intelligence (OLAP, Data Mining, Key Performance Indicator). Проте на рівні батальйону вони вже повинні (?) використовуватися, і обов`язково використовуватися на рівні бригади. Деталізацію цих функцій можуть виконати лише військові менеджери (командири) спільно з вченими і аналітиками у сфері Business Intelligence, разом з CIO військової частини та його командою. Зазначимо, що Data Scientice - це надто розпливчастий термін і його використання може приховувати провали вчених і спеціалістів у сфері Data Scientice у компетенціях у більш конкретній сфері Business Intelligence.
Коментарі