Перейти до основного вмісту

Міноборони презентувало Американській торговельній палаті проекти у сфері ІТ-технологій і цифровізації

 У Міноборони пройшла зустріч з представниками Американської торговельної палати в Україні (American Chamber of Commerce in Ukraine), під час якої радниця Міністра оборони з питань логістики і ІТ Оксана Ферчук презентувала учасникам поточні проєкти Міноборони у сфері ІТ технологій і цифровізації.

ІТ-технології і цифровізація в МО України

Серед зазначених проектів – сервіс підтримки логістичних операцій LOGFAS (Logistic Functional Area Services) – інтегрований набір програмних систем, розроблений для підтримки логістичного забезпечення НАТО. Сервіс, що успішно використовується у країнах НАТО з 1995 року, дозволяє збирати, зберігати, обробляти, аналізувати, відображати та розповсюджувати інформацію для підтримки логістичного забезпечення під час операцій та навчань.

За словами Оксани Ферчук, завдяки системі LOGFAS забезпечується повний контроль матеріально-технічної допомоги, що надається Україні країнами-партнерами. У майбутньому програма забезпечить логістичне планування не тільки міжнародної допомоги, а й повного переліку наявних в ЗСУ ресурсів.

Крім того, впровадження ERP (enterprise resource planning) системи на базі програмного забезпечення SAP дозволить автоматизувати логістичні операції, фінансовий облік і звітність та впровадити автоматизовані HR-процеси.

Також було обговорено проєкт «Оберіг» – електронний реєстр військовозобов’язаних, який Міноборони розвиває спільно з Міністерством цифрової трансформації. У планах – інтеграція системи з іншими держреєстрами України з метою отримання додаткових даних щодо військовозобов'язаних. Це дозволить Територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки проводити цільове залучення військовозабовʼязаних до виконання задач ЗС України.

Під час зустрічі було обговорено тему цифровізації ВЛК (військово- лікарських комісій), як результату роботи міжвідомчої робочої групи Міноборони, Командування Медичних Сил, Мінцифри, Міністерства охорони здоров’я, Мінветеранів та Мінсоцполітики. Наразі запроваджується низка ІТ-проєктів, що покращать функціонування військово-лікарських комісій. А саме: впровадження електронної черги в роботі ВЛК, заміна паперових документів на електронні. Також в планах Міністерства оборони та Командування Медичних Сил впровадження повноцінної Медичної Інформаційної Системи для військових шпиталів.

Учасники зустрічі у підсумку домовились про подальшу співпрацю, зокрема, у сфері розвитку ІТ-технологій і цифровізації Міноборони та ЗС України.

Джерело: mil.gov.ua/

Коментарі

Krukovsky каже…
DSS BI plus критикує вибір SAP Міністерством оборони України. Адже, для прикладу, значний час офіс SAP знаходився у Москві.
Див. мої публікації та усну критику з 2009 року. Див. Gartner Magic Quadrant for Analytics and Business Intelligence (ABI), а також IDC Business Analytics Software Taxonomy з 2010 року, а також Звіти PCAST Digital Future у публікаціях із співавторами.
Krukovsky каже…
SAP - SAP SE широко відома у світі міжнародна німецька корпорація — розробник програмного забезпечення та надавач послуг консалтингу, ін. Останні роки SAP не входить до квадранту лідерів Gartner Magic Quadrant for Analytic and Business Intelligence. Туди заслуженно входять Microsoft Salesforce (Tableau). Рапзом з багатьма іншими компаніями SAP входить до блоку "провидців" у термінах Gartner.
Див., для прикладу: https://www.climber.se/qlik-in-2023-gartner-magic-quadrant-for-analytics-and-business-intelligence-platforms/

Популярні дописи з цього блогу

Недоліки статей Вікіпедії, які варто подолати для підвищення довіри до неї (21.05.23 виправлена дезінформація хакера)

Часто вікі-статті пишуть "всі кому не лінь" під чудернадськими нікнеймами ("легендами прикриття"), а потім правлять також "всі кому не лінь", через який завгодно час. Досвідчені вікі-ігромани у Вікіпедії є авторами кількох сотень чи тисяч вікі-статей та авторами кількох десятків тисяч вікі-правок чужих статей (це не описка), див. ст. Вікіпедія - це "енциклопедія" без довіри?  (гіперпосилання виправлено 20.05.2023 р. після заміни хакером) Найчастіше доповнення вікі-статей здійснюють кластери вікі- ігроманів  з числа вікі-патрульних та вікі-адміністраторів Вікіпедії, які для самореклами і вікі-рейтингу намагаються "відмітися" у максимальній кількості вікі-статей, ін., див. для прикладу:   Вікіпедія: патрульні  (patroller), Вікіпедія: рейтинг .  Є випадки, коли кластери вікі-ігроманів редагували тексти і посилання у статтях більше ніж 8 років, проте жоден з них не помічав елементарні принципові семантичні помилки першого ...

OSINT (Розвідка відкритих джерел) в екосистемі зв`язаних термінів

OSINT - Open Sourse Intelligence Цей ескіз статті, за винятком інформації про "російсько-українську війну" (гібридну воєнну агресію РФ проти України з 2013 року) початково написаний як фрагмент повної статті про OSINT у січні 2019 року у зв`язку із тим, що раніше створена сторінка про OSINT у Вікіпедії базувалася на джерелах російського походження, хоча сам термін і технологія мають англомовне походження. Ймовірно, даний текст і  джерела у Вікіпедії буде змінено і викривлено,  як і по багатьом іншим інформаційним hi-tech.  Далі визначення OSINT, синтезоване на основі англомовних джерел і власних досліджень:  Розвідка відкритих джерел (англ. Open source intelligence, OSINT) — концепція,  методологія і  технологія   добування з відкритих джерел  військової, політичної, економічної та іншої безпекової інформації  і використання її  для підтримки прийняття рішень у сфері національної оборони і безпеки. Добування інформації здійсню...

Виключна економічна зона України - використання безпілотників згідно міжнародного права

Карта напрямків російської агресії у Чорному морі і у Азовському морі на фоні виключних (морських) економічних зон Виключна економічна зона (Exlusive Economic Zone) це морська зона (maritime zones), до 200 морських миль, де прибережна держава має суверенне право на використання природних ресурсів і ведення економічної діяльності - з гідно з Конвенцією ООН з морського права [1-6] .  Визначені також Територіальне море ( Territorial sea ), Прилегла зона ( Contiguous zone ), Міжнародні води ( International waters ) та континентальний шельф ( Continental shelf ) - див. схему нижче. Schematic map of maritime zones, Wiki. Якщо між узбережжями держав менше 400 морських миль, то межі ВЕЗ встановлюються як «серединна  лінія» -  у Чорному морі це  приблизно 84 морських милі (~140 км) від узбережжя України до Туреччини. Чорноморський флот ЗС РФ нахабно влаштовує військові морські навчання у ВЕЗ Туреччини, не кажучи про окуповані морські зони України і Грузії. Між Росією і Т...