Перейти до основного вмісту

Меморандум про співпрацю у сферах зв’язку та інформатизації між МО України та компанією INTERNET2.0 (Австралія)

Заступник Міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Віталій Дейнега та співзасновник австралійської компанії INTERNET2.0 Роберт Поттер підписали Меморандум про співробітництво між Міністерством оборони України та компанією INTERNET2.0.

Заступник Міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Віталій Дейнега та співзасновник австралійської компанії INTERNET2.0 Роберт Поттер


Меморандум офіційно підтверджує наміри сторін розвивати співробітництво за напрямом обміну досвідом у сферах зв’язку та інформатизації, впровадження й розвитку новітніх інформаційних технологій і процесів та цифровізації у сфері оборони. Метою підписання документу є також вивчення і демонстрація інноваційних технологій у сфері оборони, програмного та апаратного забезпечення, розробником якого є австралійська компанія, зокрема Cloaking Firewall, Malcore. 

Серед іншого, основні зусилля підписантів будуть зосереджені на вивченні можливостей використання інформаційно-аналітичної системи Advanced Practices, розробником якої є INTERNET2.0, для покращення ситуаційної обізнаності, оцінки загроз, прогнозування кризових ситуацій, реагування та відновлення.

Активна робота щодо розбудови спроможностей кібербезпеки у Міноборони триває постійно. Так, Фонд цивільних досліджень і розвитку (CRDF Global) у співпраці з Міністерством оборони України, організацією Cyber Diia, компаніями INTERNET2.0 та  Microfocus провели дводенний семінар «Безпека Windows-систем, відповідність NIST-стандартам та виявлення кіберзагроз» для спеціалістів відділів кібербезпеки українського оборонного відомства.           

Понад 25 представників Міноборони та Збройних Сил опанували знання щодо запровадження стандартів кібербезпеки NIST, принципів мережевої та Інтернет-безпеки, керування оновленнями програмного забезпечення, використання програмного забезпечення для збору та управління подіями кібербезпеки (ELK Stack, IBM qRadar тощо) для виявлення та протидії ворожим кібератакам.

Оскільки у час війни в нашій державі повномасштабні бої відбуваються не лише у фізичному, а й віртуальному просторі, нові знання фахівців оборонного відомства у сфері кібербезпеки безумовно стануть в нагоді для надійного захисту їх конфіденційних даних та безпечного користування Інтернет-мережею.

Джерело: mil.gov.ua/

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Недоліки статей Вікіпедії, які варто подолати для підвищення довіри до неї (21.05.23 виправлена дезінформація хакера)

Часто вікі-статті пишуть "всі кому не лінь" під чудернадськими нікнеймами ("легендами прикриття"), а потім правлять також "всі кому не лінь", через який завгодно час. Досвідчені вікі-ігромани у Вікіпедії є авторами кількох сотень чи тисяч вікі-статей та авторами кількох десятків тисяч вікі-правок чужих статей (це не описка), див. ст. Вікіпедія - це "енциклопедія" без довіри?  (гіперпосилання виправлено 20.05.2023 р. після заміни хакером) Найчастіше доповнення вікі-статей здійснюють кластери вікі- ігроманів  з числа вікі-патрульних та вікі-адміністраторів Вікіпедії, які для самореклами і вікі-рейтингу намагаються "відмітися" у максимальній кількості вікі-статей, ін., див. для прикладу:   Вікіпедія: патрульні  (patroller), Вікіпедія: рейтинг .  Є випадки, коли кластери вікі-ігроманів редагували тексти і посилання у статтях більше ніж 8 років, проте жоден з них не помічав елементарні принципові семантичні помилки першого

OSINT (Розвідка відкритих джерел) в екосистемі зв`язаних термінів

OSINT - Open Sourse Intelligence Цей ескіз статті, за винятком інформації про "російсько-українську війну" (гібридну воєнну агресію РФ проти України з 2013 року) початково написаний як фрагмент повної статті про OSINT у січні 2019 року у зв`язку із тим, що її попередній варіант у Вікіпедії базувався на джерелах російського походження, хоча сам термін і технологія мають англомовне походження. Ймовірно, даний текст і  джерела у Вікіпедії буде змінено і викривлено,  як і по багатьом іншим інформаційним hi-tech.  Визначення OSINT, синтезоване на основі англомовних джерел і власних досліджень:  Розвідка відкритих джерел (англ. Open source intelligence, OSINT) — концепція,  методологія і  технологія   добування з відкритих джерел  військової, політичної, економічної та іншої безпекової інформації  і використання її  для підтримки прийняття рішень у сфері національної оборони і безпеки. Добування інформації здійснюється без порушення законодавства. OSINT - це важлива неві

Концепція Ноосфери та мережеві ергатичні організми, мережево-центричні системи і війни, Інтернет речей (уточнено 06.12.19)

Ноосфе́ра (грец. νόος — «розум» і σφαῖρα — «сфера») — сфера розуму; сфера взаємодії суспільства та природи, у межах якої розумна людська діяльність стає визначальним фактором розвитку. У 1944 році сформований Зако́н Ноосфе́ри Верна́дського — положення про перетворення Біосфери, згідно з яким на сучасному рівні розвитку вона неминуче перетворюється в Ноосферу, тобто в сферу, де найважливішу роль в розвитку природи відіграє розум людини.  Як зазначив В.І. Вернадський відповідний термін було введено французьким математиком та філософом Е. Ле Руа разом з його другом Тейяром де Шарденом після їх детального знайомства з вченням Вернадського про біосферу під час його лекцій у Парижі в 1923 р. При цьому Ле Руа визначав ноосферу як сучасну стадію, що її геологічно переживає біосфера. Початок Ноосфери доцільно визначити з того часу, коли розумові дії людей досягли за силою впливу на геосферу і біосферу потужності «геологічної сили» - це явно сталося не пізніше ніж після побудови  Суець