Меморандум про співпрацю у сферах зв’язку та інформатизації між МО України та компанією INTERNET2.0 (Австралія)
Заступник Міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Віталій Дейнега та співзасновник австралійської компанії INTERNET2.0 Роберт Поттер підписали Меморандум про співробітництво між Міністерством оборони України та компанією INTERNET2.0.
Меморандум офіційно підтверджує наміри сторін розвивати співробітництво за напрямом обміну досвідом у сферах зв’язку та інформатизації, впровадження й розвитку новітніх інформаційних технологій і процесів та цифровізації у сфері оборони. Метою підписання документу є також вивчення і демонстрація інноваційних технологій у сфері оборони, програмного та апаратного забезпечення, розробником якого є австралійська компанія, зокрема Cloaking Firewall, Malcore.
Серед іншого, основні зусилля підписантів будуть зосереджені на вивченні можливостей використання інформаційно-аналітичної системи Advanced Practices, розробником якої є INTERNET2.0, для покращення ситуаційної обізнаності, оцінки загроз, прогнозування кризових ситуацій, реагування та відновлення.
Активна робота щодо розбудови спроможностей кібербезпеки у Міноборони триває постійно. Так, Фонд цивільних досліджень і розвитку (CRDF Global) у співпраці з Міністерством оборони України, організацією Cyber Diia, компаніями INTERNET2.0 та Microfocus провели дводенний семінар «Безпека Windows-систем, відповідність NIST-стандартам та виявлення кіберзагроз» для спеціалістів відділів кібербезпеки українського оборонного відомства.
Понад 25 представників Міноборони та Збройних Сил опанували знання щодо запровадження стандартів кібербезпеки NIST, принципів мережевої та Інтернет-безпеки, керування оновленнями програмного забезпечення, використання програмного забезпечення для збору та управління подіями кібербезпеки (ELK Stack, IBM qRadar тощо) для виявлення та протидії ворожим кібератакам.
Оскільки у час війни в нашій державі повномасштабні бої відбуваються не лише у фізичному, а й віртуальному просторі, нові знання фахівців оборонного відомства у сфері кібербезпеки безумовно стануть в нагоді для надійного захисту їх конфіденційних даних та безпечного користування Інтернет-мережею.
Джерело: mil.gov.ua/
Коментарі