Перейти до основного вмісту

Авторські висновки, прогнози і пропозиції про безпеку України у 2011 році

У цій публікації дані авторські висновки, прогнози і пропозиції про безпеку України у 2011 році у письмовій формі - порівняйте з іншими відкритими чи конфіденційними публікаціями того часу.

У 2011 році, перед початком російської гібридної воєнної агресії були зроблені авторські висновки, прогнози і пропозиції про  наростаючу небезпеку для України, частина яких викладена на сайті Business Intelligence+KMS, на сторінці Army Business Intelligence+. У той час президентом України був  Янукович В.Ф.; премєр-міністр України - Азаров М.Я.; секретарі РНБОУ - Богатирьова Р.В., Клюєв А.П.; міністри оборони України - Єжель М.Б., Лебедєв П.В., голови СБУ - В. Хорошковський, І. Калінін. 

Тепер очевидно, що посади, досвід, величезні маєтки в різних країнах  й уміння заробляти на "золоті батони" і т.п. не дає ніякої гарантії забезпечення державної оборони й безпеки України. 

Круковський Ігор, 2014

Авторські висновки, прогнози і пропозиції про безпеку України (2011р)

1. "Підтримка Збройних Сил держави на належному рівні є однією з найбільш важливих форм діяльності щодо забезпечення Національної безпеки. У цій сфері Україна має багатовіковий досвід катастрофічних помилок менеджерів державного рівня, які привели до знищення, масового насильницького переселення, загибелі або зубожіння багатьох мільйонів її жителів. Ослаблення історичної пам'яті нації приводить до повторення минулих помилок. У теперішній час додатковою вимогою до Збройних сил є необхідність їх трансформації в організацію, чия діяльність заснована на знаннях (Knowledge based organization). Її важливою основою має бути Army Business Intelligence + KMS та їх додатки з елементами управління інтегрованими виконавчими пристроями. В Україні потрібно скорочувати не Збройні Сили, а тих хто їх скорочує тому що не може забезпечити фінансування". Веб-сайт Business Intelligence+KMS, сторінка Army Business Intelligence, Круковський І.А., 05.01.2011 р.; створено під час лікування у військовому шпиталі у м. Житомирі після звільнення у запас.

___________________________________

2. "Наприкінці минулого століття розвинені країни перейшли на рівень Інформаційних суспільств (Informative Societies), що викликало початок переходу найбільш розвинених із них на рівень Суспільств знань (Knowledge Societies). На цьому рівні передові організації у сфері бізнесу та державні структури поступово трансформують в Організації, засновані на знаннях (Knowledge based organization), які домінують у різних сферах діяльності. Визначальну роль в аналітичній підтримці прийняття рішень у таких організаціях грають засоби Business Intelligence й Knowledge Management System (KMS) та їх додатки, які досліджують і розвивають у рамках NIT R&D (Networking and Information Technology Research and Development). Орієнтовно з 2010 р. почали визначати початок ери Big Data (Великих даних), що підвищує актуальність дослідження і розвитку (Research and Development) та реалізації у повсякденній діловій діяльності технологій і засобів Business Intelligence та Knowledge Management System". Веб-сайт Business Intelligence+KMS, Круковський І.А., 05.01.2011 р.

_____________________________ 

3. "Аналіз локальних воєн, конфліктів та агресивних операцій у фізичному і кібернетичному просторах останніх десятиліть показує, що для забезпечення Національної безпеки і оборони від зовнішніх загроз все більше значення має відповідність збройних сил держави рівню Knowledge based organization (Організація, заснована на знаннях). Збройні Сили України мають потенціал для трансформації у організацію, засновану на знаннях (Knowledge based organization) – завдячуючи відносно високому рівню освіти та відданій службі особового складу в умовах незадовільного фінансового утримання. Якщо цей потенціал не буде реалізовано у найближче десятиліття, то держава втратить спроможність забезпечувати територіальну цілісність і мирне життя громадян. Ніякі інші силові структури не спроможні виконати ці найважливіші для будь-якої держави завдання". Веб-сайт Business Intelligence+KMS, сторінка Army Business Intelligence, Круковський І.А., 05.01.2011 р.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

OSINT (Розвідка відкритих джерел) в екосистемі зв`язаних термінів

OSINT - Open Sourse Intelligence Цей ескіз статті, за винятком інформації про "російсько-українську війну" (гібридну воєнну агресію РФ проти України з 2013 року) початково написаний як фрагмент повної статті про OSINT у січні 2019 року у зв`язку із тим, що раніше створена сторінка про OSINT у Вікіпедії базувалася на джерелах російського походження, хоча сам термін і технологія мають англомовне походження. Ймовірно, даний текст і  джерела у Вікіпедії буде змінено і викривлено,  як і по багатьом іншим інформаційним hi-tech.  Далі визначення OSINT, синтезоване на основі англомовних джерел і власних досліджень:  Розвідка відкритих джерел (англ. Open source intelligence, OSINT) — концепція,  методологія і  технологія   добування з відкритих джерел  військової, політичної, економічної та іншої безпекової інформації  і використання її  для підтримки прийняття рішень у сфері національної оборони і безпеки. Добування інформації здійсню...

Принципи ведення мережево-центричної війни (network-centric warfare)

У 2012...2013 роках на сайті студентських навчально-наукових публікацій  "Система+" були викладені одні з піонерських в Україні статей про особливості концепції Network Centric Warfare ("Мережево-центричні бойові дії" або неточно "Мережево-центрична війна") -    на основі  Joint Vision 2020 ("Спільне Бачення 2020"  та інших англомовних (в основному США) публікацій, які були опрацьовані раніше автором цієї статті. У Системі+  також активно обговорювалися на навчально-наукових семінарах особливості застосування цивільних додатків концепції Network Centric System (Мережево-центричних систем управління) у цивільних системах управління, для прикладу: мережецентричні операційні системи; мережецентричні міжнародні торговельні,  фінансові і виробничі мережі; мережецентрична система  управління залізничним рухом в РФ; ін. Не дивлячись на вказане, аналіз українських публікацій у цей час показує, що тема  Network Centric Wa...

Недоліки статей Вікіпедії, які варто подолати для підвищення довіри до неї (21.05.23 виправлена дезінформація хакера)

Часто вікі-статті пишуть "всі кому не лінь" під чудернадськими нікнеймами ("легендами прикриття"), а потім правлять також "всі кому не лінь", через який завгодно час. Досвідчені вікі-ігромани у Вікіпедії є авторами кількох сотень чи тисяч вікі-статей та авторами кількох десятків тисяч вікі-правок чужих статей (це не описка), див. ст. Вікіпедія - це "енциклопедія" без довіри?  (гіперпосилання виправлено 20.05.2023 р. після заміни хакером) Найчастіше доповнення вікі-статей здійснюють кластери вікі- ігроманів  з числа вікі-патрульних та вікі-адміністраторів Вікіпедії, які для самореклами і вікі-рейтингу намагаються "відмітися" у максимальній кількості вікі-статей, ін., див. для прикладу:   Вікіпедія: патрульні  (patroller), Вікіпедія: рейтинг .  Є випадки, коли кластери вікі-ігроманів редагували тексти і посилання у статтях більше ніж 8 років, проте жоден з них не помічав елементарні принципові семантичні помилки першого ...