Перейти до основного вмісту

У США покращують базу даних про порушення поліцейських. Чому в Україні порушень поліцейських немає?

15.11.2024

Багато українців обґрунтовано вважають, що поліцейські  часто незадовільно виконують свої правоохоронні функції і не несуть за це відповідальність. Для прикладу, це стосується дій керівництва Житомирської поліції (патрульна поліція, національна поліція), де задокументовано більше 20-ти таких порушень, у тому числі з ознаками корумпованості. Тому значна частина порушень поліцейських повторюється. Очевидно, що цьому сприяє той факт, що "риба гниє з голови" (для свого виправдання, про стимулювання порушень керівниками поліції свідчать самі поліцейські) і це свідчить про те, що незадовільно функціонує база даних про порушення поліцейських та працівників інших правоохоронних органів. Тому цікаво і  життєво корисно для України, для забезпечення прав громад і окремих громадян, особливо під час війни, - знати про практику у цій сфері провідних демократичних держав світу. 

Для прикладу, у США зміцнюють суспільну довіру до поліції через базу даних федеральної поліції про неправомірну поведінку поліцейських. Білий дім недавно оголосив про новий аналіз сили та впливу NLEAD (National Law Enforcement Accountability Database)

Президент США видав Executive Order 14074 (Указ № 14074 «Про розвиток ефективної, підзвітної поліцейської діяльності та практики кримінального правосуддя для підвищення громадської довіри та громадської безпеки»), який, зокрема, вимагає від Міністерства юстиції (DOJ) створити національну базу даних, що документує неправомірну поведінку офіцерів федеральних правоохоронних органів. Національна база даних підзвітності правоохоронних органів (NLEAD) функціонує та доступна для пошуку федеральними правоохоронними органами, щоб агентства могли наймати або просувати найкращих співробітників і уникати найму кандидатів з історією дискваліфікації. Зауваження DSS BI plus: функції Міністерств юстиції у СЩА і в Україні зовсім різні; в Україні чомусь діє "пострадянська" модель.

Адміністрація Байдена-Гарріса опублікувала новий аналіз розміру та масштабу NLEAD, у якому беруть участь усі федеральні агентства, які наймають співробітників правоохоронних органів:

  • NLEAD є комплексним.   Станом на минулий місяць кожне з 90 федеральних агентств, які наймають співробітників правоохоронних органів, згідно з відповідними колективними договорами, звітували в NLEAD відповідно до вимог виконавчого наказу. База даних містить 5300 записів про неправомірну поведінку понад 4300 колишніх і діючих федеральних офіцерів за останні 7 років. Зараз у федеральному уряді працює понад 150 000 співробітників правоохоронних органів.
  • NLEAD використовується регулярно.   Цього року федеральні агенції вже провели тисячі перевірок NLEAD, щоб виявити потенційну неправомірну поведінку, перш ніж приймати критичні рішення щодо найму, підвищення по службі та призначення посадових осіб.  
  • NLEAD змінює ситуацію.   Під час цих перевірок NLEAD виявив десятки позитивних результатів, тобто випадки неправомірної поведінки, визначені у виконавчому наказі. Коли є позитивний результат, агентства можуть отримати більше деталей про ці інциденти від організації, яка повідомила про порушення. Цей процес вплинув на цілісне працевлаштування та рішення про призначення посадових осіб, гарантуючи, що посадові особи, які можуть підірвати суспільну довіру, не отримають керівних посад. Після проведення перевірок NLEAD агентства неодноразово приймали несприятливі рішення щодо працевлаштування.

У США покращена прозорість у поліцейській діяльності штату та на місцевому рівні. Більшість поліцейських і більшість громадських взаємодій з поліцією відбуваються на місцевому рівні. Білий дім  заохотив державні та місцеві установи розширити використання Національного індексу анулювання сертифікації (NDI), реєстру, який містить дані про неправомірну поведінку поліції штату та місцевої влади, який зараз діє в усіх 50-ти  штатах і окрузі Колумбія, зокрема:

  • Міністерство юстиції структурувало 471 мільйон доларів США у вигляді дискреційних грантів, щоб надати першочергову увагу правоохоронним органам, які використовують NDI.
  • Правоохоронні органи можуть отримати акредитацію через органи акредитації, якщо вони приймуть певні стандарти. Відповідно до виконавчого наказу Міністерство юстиції створило стандарти для цих органів акредитації, які включають перевірку NDI як частину попередніх розслідувань для офіцерів. Більше того, програма Міністерства юстиції з розвитку поліцейської діяльності в громаді надає грантове фінансування агентствам для отримання ними акредитації.
  • Міністерство юстиції виділило 3 мільйони доларів у вигляді гранту для розширення НДІ, щоб він включав інформацію про ті ж види неправомірної поведінки, що й NLEAD. 
  • З травня 2023 року кількість користувачів NDI зросла майже на 75%, а кількість записів у базі – майже на 85%. Середня кількість місячних запитів зросла приблизно на 85%. 

Джерело: https://www.whitehouse.gov/briefing-room/statements-releases/2024/10/28/fact-sheet-biden-harris-administration-advances-public-trust-through-federal-police-misconduct-database/

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Недоліки статей Вікіпедії, які варто подолати для підвищення довіри до неї (21.05.23 виправлена дезінформація хакера)

Часто вікі-статті пишуть "всі кому не лінь" під чудернадськими нікнеймами ("легендами прикриття"), а потім правлять також "всі кому не лінь", через який завгодно час. Досвідчені вікі-ігромани у Вікіпедії є авторами кількох сотень чи тисяч вікі-статей та авторами кількох десятків тисяч вікі-правок чужих статей (це не описка), див. ст. Вікіпедія - це "енциклопедія" без довіри?  (гіперпосилання виправлено 20.05.2023 р. після заміни хакером) Найчастіше доповнення вікі-статей здійснюють кластери вікі- ігроманів  з числа вікі-патрульних та вікі-адміністраторів Вікіпедії, які для самореклами і вікі-рейтингу намагаються "відмітися" у максимальній кількості вікі-статей, ін., див. для прикладу:   Вікіпедія: патрульні  (patroller), Вікіпедія: рейтинг .  Є випадки, коли кластери вікі-ігроманів редагували тексти і посилання у статтях більше ніж 8 років, проте жоден з них не помічав елементарні принципові семантичні помилки першого ...

OSINT (Розвідка відкритих джерел) в екосистемі зв`язаних термінів

OSINT - Open Sourse Intelligence Цей ескіз статті, за винятком інформації про "російсько-українську війну" (гібридну воєнну агресію РФ проти України з 2013 року) початково написаний як фрагмент повної статті про OSINT у січні 2019 року у зв`язку із тим, що раніше створена сторінка про OSINT у Вікіпедії базувалася на джерелах російського походження, хоча сам термін і технологія мають англомовне походження. Ймовірно, даний текст і  джерела у Вікіпедії буде змінено і викривлено,  як і по багатьом іншим інформаційним hi-tech.  Далі визначення OSINT, синтезоване на основі англомовних джерел і власних досліджень:  Розвідка відкритих джерел (англ. Open source intelligence, OSINT) — концепція,  методологія і  технологія   добування з відкритих джерел  військової, політичної, економічної та іншої безпекової інформації  і використання її  для підтримки прийняття рішень у сфері національної оборони і безпеки. Добування інформації здійсню...

Виключна економічна зона України - використання безпілотників згідно міжнародного права

Карта напрямків російської агресії у Чорному морі і у Азовському морі на фоні виключних (морських) економічних зон Виключна економічна зона (Exlusive Economic Zone) це морська зона (maritime zones), до 200 морських миль, де прибережна держава має суверенне право на використання природних ресурсів і ведення економічної діяльності - з гідно з Конвенцією ООН з морського права [1-6] .  Визначені також Територіальне море ( Territorial sea ), Прилегла зона ( Contiguous zone ), Міжнародні води ( International waters ) та континентальний шельф ( Continental shelf ) - див. схему нижче. Schematic map of maritime zones, Wiki. Якщо між узбережжями держав менше 400 морських миль, то межі ВЕЗ встановлюються як «серединна  лінія» -  у Чорному морі це  приблизно 84 морських милі (~140 км) від узбережжя України до Туреччини. Чорноморський флот ЗС РФ нахабно влаштовує військові морські навчання у ВЕЗ Туреччини, не кажучи про окуповані морські зони України і Грузії. Між Росією і Т...