Перейти до основного вмісту

Актуальність і особливості реалізації Business Intelligence & Knowledge Management System в організації

Організація нетривіальних процесів підтримки прийняття рішень на основі синергетичної інтеграції Business Intelligence та KMS (Knowledge Management System) вимагає нових, більш складних інформаційно-аналітичних людино-машинних апаратно-програмних комплексів, методик їх створення й обслуговування – це необхідна плата за підвищення ефективності діяльності, прибутковості.  

Так завжди було, є і буде в історії людства. Ті, керівники бізнесу, які це розуміють і реалізують раніше за інших – перемагають у конкурентних змаганнях у різних сферах і на різних рівнях, продовжують успішний життєвий цикл, розвиток своїх організацій. Найбільш передові системи Business Intelligence та KMS працюють у банківських системах, сотовій телефонії, торговельних системах, ін. Це пов`язано, насамперед, з  глобальністю цих систем що потребує глобальної автоматизації, з сильною атрибутивною структуризацією інформації у них,  що значно спрощує реалізацію Business Intelligence та KMS, ін.




Для організацій, чия діяльність зв'язана з прийняттям рішень на основі аналізу значних обсягів інформації, реалізація проектів Business Intelligence  у одному комплексі з KMS (BI 2.0, BI 3.0/Cloud Computing, Big Data) є однією із самих корисних операцій як у плані прямої окупності вкладених у цю сферу інвестицій ROI (Return on Investment) так і у неявно вираженому сенсі. Зазначимо, що не завжди можно встановити безпосередній зв`язок високотехнологічного різноманітного аналізу інформації за допомогою засобів BI (DSS BI, BI DSS, BI KMS) та отриманих внаслідок цього інсайтів з прямою вигодою, яку можна обчислити за допомогою ROI. Крім цього, вказані засоби побудовані на основі методично правильних, ідеалізованих, спрощених алгоритмів аналітиків. Тому їх знання приносить користь і без засобів автоматизації у процесі мислення аналітиків, аналітиків-керівників (різноманітний онлайн багатовимірний аналіз (консолідований, деталізований, груповий, по зрізам, ін.), пошук аномальних виключень, класифікація, кластеризація, аналіз одночасних подій і їх послідовностей, аналіз семантичних зв`язків, аналіз впливу окремих факторів на загальний результат, ін.)  

Крім цього, фахівці з Business Intelligence та Knowledge Management System (DSS/BI Analyst (аналітик системи підтримки на основі Business Intelligence); Knowledge Engineer (інженер по знанням); DSS/BI Designer (конструктор); DSS/BI Project Lead (керівник проекту); Data Scientist (вчений у галузі обробки інформації) та інші) є креативними аналітичними працівниками високого фахового рівня, тому їх знання і практично корисні рекомендації можуть бути значно ширшими формалізованих меж Business Intelligence та KMS. Чим більш масштабна діяльність організації - тим більша вигода. 

Реалізовані системи Business Intelligence + KMS (BI 2.0, BI 3.0/Cloud Computing, Big Data) у теперішній час є обов'язковим і важливим елементом, що забезпечує продовження успішного життєвого циклу організацій у високо конкурентних і високо прибуткових середовищах.




Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Недоліки статей Вікіпедії, які варто подолати для підвищення довіри до неї (21.05.23 виправлена дезінформація хакера)

Часто вікі-статті пишуть "всі кому не лінь" під чудернадськими нікнеймами ("легендами прикриття"), а потім правлять також "всі кому не лінь", через який завгодно час. Досвідчені вікі-ігромани у Вікіпедії є авторами кількох сотень чи тисяч вікі-статей та авторами кількох десятків тисяч вікі-правок чужих статей (це не описка), див. ст. Вікіпедія - це "енциклопедія" без довіри?  (гіперпосилання виправлено 20.05.2023 р. після заміни хакером) Найчастіше доповнення вікі-статей здійснюють кластери вікі- ігроманів  з числа вікі-патрульних та вікі-адміністраторів Вікіпедії, які для самореклами і вікі-рейтингу намагаються "відмітися" у максимальній кількості вікі-статей, ін., див. для прикладу:   Вікіпедія: патрульні  (patroller), Вікіпедія: рейтинг .  Є випадки, коли кластери вікі-ігроманів редагували тексти і посилання у статтях більше ніж 8 років, проте жоден з них не помічав елементарні принципові семантичні помилки першого ...

OSINT (Розвідка відкритих джерел) в екосистемі зв`язаних термінів

OSINT - Open Sourse Intelligence Цей ескіз статті, за винятком інформації про "російсько-українську війну" (гібридну воєнну агресію РФ проти України з 2013 року) початково написаний як фрагмент повної статті про OSINT у січні 2019 року у зв`язку із тим, що раніше створена сторінка про OSINT у Вікіпедії базувалася на джерелах російського походження, хоча сам термін і технологія мають англомовне походження. Ймовірно, даний текст і  джерела у Вікіпедії буде змінено і викривлено,  як і по багатьом іншим інформаційним hi-tech.  Далі визначення OSINT, синтезоване на основі англомовних джерел і власних досліджень:  Розвідка відкритих джерел (англ. Open source intelligence, OSINT) — концепція,  методологія і  технологія   добування з відкритих джерел  військової, політичної, економічної та іншої безпекової інформації  і використання її  для підтримки прийняття рішень у сфері національної оборони і безпеки. Добування інформації здійсню...

Виключна економічна зона України - використання безпілотників згідно міжнародного права

Карта напрямків російської агресії у Чорному морі і у Азовському морі на фоні виключних (морських) економічних зон Виключна економічна зона (Exlusive Economic Zone) це морська зона (maritime zones), до 200 морських миль, де прибережна держава має суверенне право на використання природних ресурсів і ведення економічної діяльності - з гідно з Конвенцією ООН з морського права [1-6] .  Визначені також Територіальне море ( Territorial sea ), Прилегла зона ( Contiguous zone ), Міжнародні води ( International waters ) та континентальний шельф ( Continental shelf ) - див. схему нижче. Schematic map of maritime zones, Wiki. Якщо між узбережжями держав менше 400 морських миль, то межі ВЕЗ встановлюються як «серединна  лінія» -  у Чорному морі це  приблизно 84 морських милі (~140 км) від узбережжя України до Туреччини. Чорноморський флот ЗС РФ нахабно влаштовує військові морські навчання у ВЕЗ Туреччини, не кажучи про окуповані морські зони України і Грузії. Між Росією і Т...