Група термінів у сфері Business Intelligence + |
Консалтинг BI DSS group гарантує збільшення прибутковості інвестицій (ROI) та інших показників роботи. Варто пам'ятати, що не всяка вигода є чисельною, у тому числі від покращання інформаційно-аналітичної роботи, див. Business Intelligence та творчість і креативність.
Застосування BI DSS group забезпечує корисну аналітику для вироблення рішень (Decision Making), яка недоступна без цього аналітичним групам будь-якого ієрархічного рівня, інтелектуальної потужності і досвіду. Це справедливо для глобальних і локальних систем, для державних і приватних систем, ін.
Проте, реалізація BI DSS group - це не щось абсолютно нове у сфері автоматизації управління, це адаптація й удосконалення загальноприйнятих у передових організаціях інформаційно-аналітичних концепцій, технологій, кращих практик й програмного забезпечення.
BI DSS group не може замінити адміністраторів ІТ-працівників, маркетологів і вони не можуть замінити BI DSS group, - це взаємно доповнючі послуги.
Консалтинг BI DSS group більше чи менше реалізований з 2007 року і до цього часу, з урахуванням доданих елементів у 2011...2014 роках і пізніше, відображений у авторських наукових і блогерських публікаціях і має підтверджену вірність і перспективність.
Сфери консалтингу BI DSS group визначаються загальноприйнятими сферами застосування додатків Business Analytics and Business Intelligence, Knowledge Management System. Акцент зроблено на наступних особливостях.
- Business Intelligence та творчість, креативність.
- System Analysis and Business Intelligence.
- R&D (дослідження і розвиток) корпоративних Стратегій Великих Даних (Big Data Strategy).
- Business Intelligence+KMS - як система складних концепцій, технологій, кращих практик і програмних засобів підтримки рішень не тривіальними знаннями.
- Особливості таксономії (візуальної класифікації-схеми) Business Analytics software and Businesss Intelligence.
- Особливості визначення і вибору кращих постачальників програмного забезпечення у сфері Business Analytics/Business Intelligence за останні десятиліття і на перспективу. Безпомилкові оцінки BI DSS Group з 2007 року і далі.
- Проблемні питання R&D Business Intelligence в Україні порівняно з іншими країнами та в заданій країні порівняно з іншими країнами.
- Особливості різних поколінь Business Intelligence BI 1.0, BI 2.0, BI 3.0, а також практичної реалізації Business Intelligence (BI 1.0, BI 2.0, BI 3.0) у часткових сферах роботи з обмеженими інформаційно-аналітичним обміном та веб-мережами, ін.
- R&D FASMI+(OLAP+), Data Mining+, Dashboards+, Scorecard, Adhoc query, ETL+, Content analysis+, KMS+, GIS+, SCADA+, Social media analytics/CRM+ та інших додатків, що адаптуються й удосконалюються для заданих проблемних областей роботи.
- R&D моделей управлінської аналітичної інформації (даних і знань), які забезпечують ефективне функціонування Business Analytics and Business Intelligence software:
- Верифікована авторська модель структуризації інформаційно-аналітичної інформації для управління: АВ+ВПП+РР+ (Атрибути, Викладання + Висновки, Прогнози, Пропозиції + Рішення,Результати+ ).
- Верифікована удосконалена прийнята у журналістиці модель викладання інформації Five Ws+ (Six Ws+).
- Верифікована гібридна трьохкомпонентна модель знань штучного інтелекту FPS (Frame, Production Rules, Semantic Network) для забезпечення автоматизації обробки інформації і управління механічними об'єктами на основі багатовимірної інформації.
- Верифіковані моделі число-лінгвістичних кольоро-графічних оцінок (ЧЛО) для покращання автоматизації і візуалізації.
- Верифікована модель ROLAP Star Chema+ для Data Marts, Data Warehouse.
- Розробка і реалізація архітектури програмного забезпечення СППР (DSS) та експертних систем (Expert System, ES), узгоджених з Business Intelligence (DSS BI, DSS BI2.0, DSS BI3.0, ES BI) з елементами віддаленого управління пристроями.
- Розробка і реалізація архітектури програмного забезпечення GIS BI (Geospatial Business Intelligence, Spatial DSS BI).
- Розробка і реалізація архітектури програмного забезпечення Social Media DSS BI, Social Media Spatial DSS BI.
- Удосконалення системи SCADA шляхом об’єднання її з Business Analytics|Business Intelligence (SCADA BI).
- Удосконалення систем IoT шляхом використання Business Analytics|Business Intelligence.
- R&D концепції Мережевого ергатичного організму (Network Ergatic Organism, NEO) спільно з концепціями Business Analytics|Business Intelligence, M2M, IoT, Network Centric Operations, C4ISR.
- Удосконалення таксономії DSS - Decision Support System (СПР, СППР - систем підтримки прийняття рішень) з урахуванням Business Intelligence (BI) у розширеному тлумаченні (DSS BI, DSS BI 1.0, DSS 2.0, BI 3.0), ін.
- Визначення вимог до рівнів інформаційно-аналітичної підготовки IT-спеціалістів, маркетологів, аналітиків і управлінців.
- Покращання практичної спрямованості навчальних занять з автоматизації інформаційно-аналітичних технологій шляхом залучення провідних українських компаній до участі у навчальних заняттях, спільного виконання науково-дослідних і практичних робіт - на прикладі компанії SemanticForce (Social Media Analytics/CRM) у ННП Житомирського військового інституту, з 2012.
- Покращання практичної спрямованості навчальних занять з автоматизації інформаційно-аналітичних технологій і управління шляхом залучення для вивчення і дослідження продукції провідних світових компаній і спілкування з менеджерами цих компаній - на прикладі Gartner, IDC, Panorama Software, Tableau, Microsoft, Google, Bing, Alexa, ін.
- Доповненя методик системного аналізу для вивчення у навчальній дисципліні "Теорія систем і системний аналіз" методами Business Intelligence+ (OLAP, Data Mining, ін.). Для прикладу, метод аналізу ієрархій Сааті доцільно вважати частковим відображенням багатовимірного OLAP-кубу.
- Особливості вивчення Business Intelligence у навчальній дисципліні СППР (DSS), виходячи з того, що BI є другим поколінням DSS, ін.
- R&D у навчально-науковому процесі технологій розробки екосистем веб-сайтів на прикладі Web-лабораторій SiteLabs DSS, SiteLabs SLS, які реалізовані у ННП ЖВІ НАУ, ННП ЖВІ ДУТ, ін. Побудовано і досліджується 50+ екосистем веб-сайтів з приєднаними комплектами соцмереж та засобів Google (Search Consol, Google Analytics, Google Ads, Google Custom Search, Google Adsense, Google Мій бізнес, ін. ), Bing, Яндекс, Alexa, ін., на ~10 веб-хостингах. Інформація про дослідження опублікована у web та у збірниках наукових праць з 2012 р.
- R&D у навчально-науковому процесі веб-систем підтримки навчально-наукової роботи і практичної роботи - на прикладі веб-систем «Система+» (System+, SistemPl) у ННП ЖВІ НАУ, ННП ЖВІ ДУТ, ГО "Фонд "Відкрита політика"", ін. Інформація про дослідження опублікована у web та у збірниках наукових праць з 2012 р.
- Використання й удосконалення методик оцінки ефективності складних інформаційно-аналітичних hi-tech систем - на прикладі BI Decision Matrix компанії Panorama Software для оцінювання платформ Business Intelligence та інших. Апробовано у навчально-науковому процесі ННП ЖВІ НАУ, ННП ЖВІ ДУТ та на практиці.
- Застосування Business Analytics|Business Intelligence+ для підтримки інформаційної безпеки web-систем. На прикладі складної веб-системи "Система+" (у тому числі Business Intelligence+KMS, Система+, SiteLabs DSS, SiteLabs SLS з приєднаними соцмережами Google+, Pinterest, Facebook, Twitter, ін.), веб-системи ГО "Фонд "Відкрита політика" з приєднаними соцмережами, інші (~10 веб-хостингів, 50+ екосистем веб-сайтів (блоги, магазини) з комплектом соцмереж, з комплектом SEO та SMM засобів Google, Bing, Alexa, Яндекс, ін.).Частина результатів реалізована у навчально-науковому процесі ННП ЖВІ НАУ, ННП ЖВІ ДУТ, ін., опублікована у web з 2012 р.
- Оцінка ефективності автоматизованої системи підтримки інформаційно-аналітичної роботи з використанням методу аналізу ієрархій Сааті, інтегрованого з OLAP (на основі захищеної методики та її реплік, з урахуванням BI Decision Matrix (BI Comparison Matrix) компанії Panorama Software).
- Методика розробки моделі знань про наявні інформаційні ресурси на аналітичному центрі з використанням експертного морфологічного багатовимірного OLAP аналізу елементів і властивостей моделі, яка обирається (на основі захищеної методики).
- Вибор раціональної моделі подання знань для автоматизованої системи підтримки інформаційно-аналітичної роботи корпоративного інформаційно-аналітичного центру (на основі захищеної комплексної моделі даних і знань).
- Аналіз і тлумачення моделей команд і контролю на основі С2+ (Command and Control+), для прикладу, C5ISR
Примітка.
На жаль, щодо C4ISR у Вікіпедії 20.09.19 р. була наявна дезінформація про модель побудови корпоративної інформаційно-аналітичної системи для ЗСУ, а саме - відсутня сторінка про C4ISR з причини некомпетентності і зловмисності вікі-адміністраторів, вказаних у публікації "Про критерії швидкого вилучення статей у Вікіпедії та зв`язані сторінки".
На жаль, українська вікі-сторінка про Network-centric warfare також тривалий час містила дезінформацію - було вказано, що концепція дає інформаційні переваги, але фактично ця концепція дає переваги у бойових діях. У теперішній час вона написана спеціалістом, проте не у сфері Network-centric warfare, що накладає певний негативний відбиток на викладання змісту цієї дефініції.
На жаль, Вікіпедія давно стала полем інформаційної нападу на національну оборону і безпеку України, особливо у сфері hi-tech, необхідно усунути недоліки у цій сфері, змінити склад вікі-адміністраторів та правил. Проте, це виключно складно зробити.
Коментарі
Все було зроблено вірно. А SAP & Oracle сертифіковані?
АІСА-2009 зберігає повну актуальність до цього часу і може розвиватися у сфері багатовимірного інтелектуального аналізу даних на основі модульно-уніфікованої острівної архітектури ще багато років, практично нескінченно.
АІСА-2009 забезпечує дослідження і поступове нарощування функцій Мережевого ергатичного організму (Network ergatic organizm, NEO, Business Intelligence NEO, див. http://dss-bi.com.ua/index.files/BI_NEO.htm) у організації, заснованій на знаннях (Knowledge Based Organization)