Перейти до основного вмісту

Чи можна здійснювати керівництво без Business Intelligence + KMS

Чи можна здійснювати керівництво без Business Intelligence + KMS (Knowledge Management System) у організації, яка зв'язана з аналізом значних обсягів інформації?

Так, можна, проте тільки у закритому для конкурентів середовищі. Тому що організації, які не реалізували свої стратегії Business Intelligence + KMS (або Big Data strategy) втратять або вже втратили спроможність здійснювати ефективну діяльність у високо конкурентних й високо прибуткових середовищах. Без використання Business Intelligence + KMS багато не тривіальних практично корисних аналітичних можливостей не доступні аналітикам і їх групам будь-якого розміру, інтелектуальної потужності й досвіду.

Можливо Ви не знаєте, але всі успішні світові та українські компанії з іноземними інвестиціями й мережею географічно рознесених підрозділів вже давно мають реалізовані елементи подібних концепцій (стратегій), технологій і засобів Business Intelligence ( по суті Business Intelligence+ KMS) й відповідних аналітичних додатків під різними маркетинговими позначеннями. Як правило, ці компанії мають внутрішні мережеві системи управління знаннями (Knowledge Management System, KMS) та інтегровані з Business Intelligence геоінформаційні системи (Geographic Information System, GIS).

Нижче показана частота використання у пошуковій системі Google в Україні і в США пошукового терміну Business Intelligence. На жаль, видно, що Україна дуже відстає у сфері hi-tech інформаційно-аналітичних технологій. Аналіз здійснений за допомогою Google. 




Більш детально перегляньте графіки використання Business Intelligence по більшій кількості країн на сторінці: Інтерес до Business Intelligence у різних країнах світу з 2004 року до теперішнього часу (станом на 28.12.2011 р., може уточнюватися з часом).

Примітка: Data Mining - має спрощений переклад на українську мову як "інтелектуальний аналіз даних" та на російську як "интеллектуальный анализ данных" - одна з найбільш високотехнологічних частин Business Intelligence. Використання Data Mining без Business Intelligence на практиці - свідчить до невірного обмеження інформаційно-аналітичних hi-tech технологій, що характерно для багатьох сфер навчально-наукової роботи в Україні і в РФ.

Ваші наступники на керівних посадах негативно оцінять бездіяльність у цій сфері, якщо вона має місце.

Далі - графіки використання  пошукової фрази Business Intelligence 
у Франції, Польщі, США, Україні, РФ у пошуковій системі Google у 2011 році.













Графіки використання Business Intelligence по більшій кількості країн перегляньте на сторінці: Інтерес до Business Intelligence у різних країнах світу з 2004 року до теперішнього часу

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

OSINT (Розвідка відкритих джерел) в екосистемі зв`язаних термінів

OSINT - Open Sourse Intelligence Цей ескіз статті, за винятком інформації про "російсько-українську війну" (гібридну воєнну агресію РФ проти України з 2013 року) початково написаний як фрагмент повної статті про OSINT у січні 2019 року у зв`язку із тим, що раніше створена сторінка про OSINT у Вікіпедії базувалася на джерелах російського походження, хоча сам термін і технологія мають англомовне походження. Ймовірно, даний текст і  джерела у Вікіпедії буде змінено і викривлено,  як і по багатьом іншим інформаційним hi-tech.  Далі визначення OSINT, синтезоване на основі англомовних джерел і власних досліджень:  Розвідка відкритих джерел (англ. Open source intelligence, OSINT) — концепція,  методологія і  технологія   добування з відкритих джерел  військової, політичної, економічної та іншої безпекової інформації  і використання її  для підтримки прийняття рішень у сфері національної оборони і безпеки. Добування інформації здійсню...

Принципи ведення мережево-центричної війни (network-centric warfare)

У 2012...2013 роках на сайті студентських навчально-наукових публікацій  "Система+" були викладені одні з піонерських в Україні статей про особливості концепції Network Centric Warfare ("Мережево-центричні бойові дії" або неточно "Мережево-центрична війна") -    на основі  Joint Vision 2020 ("Спільне Бачення 2020"  та інших англомовних (в основному США) публікацій, які були опрацьовані раніше автором цієї статті. У Системі+  також активно обговорювалися на навчально-наукових семінарах особливості застосування цивільних додатків концепції Network Centric System (Мережево-центричних систем управління) у цивільних системах управління, для прикладу: мережецентричні операційні системи; мережецентричні міжнародні торговельні,  фінансові і виробничі мережі; мережецентрична система  управління залізничним рухом в РФ; ін. Не дивлячись на вказане, аналіз українських публікацій у цей час показує, що тема  Network Centric Wa...

Виключна економічна зона України - використання безпілотників згідно міжнародного права

Карта напрямків російської агресії у Чорному морі і у Азовському морі на фоні виключних (морських) економічних зон Виключна економічна зона (Exlusive Economic Zone) це морська зона (maritime zones), до 200 морських миль, де прибережна держава має суверенне право на використання природних ресурсів і ведення економічної діяльності - з гідно з Конвенцією ООН з морського права [1-6] .  Визначені також Територіальне море ( Territorial sea ), Прилегла зона ( Contiguous zone ), Міжнародні води ( International waters ), континентальний шельф ( Continental shelf ), ін. - див. схему нижче. Schematic map of maritime zones, Wiki. Якщо між узбережжями держав менше 400 морських миль, то межі ВЕЗ встановлюються як «серединна  лінія» -  у Чорному морі це  приблизно 84 морських милі (~140 км) від узбережжя України до Туреччини. Чорноморський флот ЗС РФ нахабно влаштовує військові морські навчання у ВЕЗ Туреччини, не кажучи про окуповані морські зони України і Грузії. Між Росією і Тур...