Міноборони презентувало Американській торговельній палаті проекти у сфері ІТ-технологій і цифровізації
У Міноборони пройшла зустріч з представниками Американської торговельної палати в Україні (American Chamber of Commerce in Ukraine), під час якої радниця Міністра оборони з питань логістики і ІТ Оксана Ферчук презентувала учасникам поточні проєкти Міноборони у сфері ІТ технологій і цифровізації.
Серед зазначених проектів – сервіс підтримки логістичних операцій LOGFAS (Logistic Functional Area Services) – інтегрований набір програмних систем, розроблений для підтримки логістичного забезпечення НАТО. Сервіс, що успішно використовується у країнах НАТО з 1995 року, дозволяє збирати, зберігати, обробляти, аналізувати, відображати та розповсюджувати інформацію для підтримки логістичного забезпечення під час операцій та навчань.
За словами Оксани Ферчук, завдяки системі LOGFAS забезпечується повний контроль матеріально-технічної допомоги, що надається Україні країнами-партнерами. У майбутньому програма забезпечить логістичне планування не тільки міжнародної допомоги, а й повного переліку наявних в ЗСУ ресурсів.
Крім того, впровадження ERP (enterprise resource planning) системи на базі програмного забезпечення SAP дозволить автоматизувати логістичні операції, фінансовий облік і звітність та впровадити автоматизовані HR-процеси.
Також було обговорено проєкт «Оберіг» – електронний реєстр військовозобов’язаних, який Міноборони розвиває спільно з Міністерством цифрової трансформації. У планах – інтеграція системи з іншими держреєстрами України з метою отримання додаткових даних щодо військовозобов'язаних. Це дозволить Територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки проводити цільове залучення військовозабовʼязаних до виконання задач ЗС України.
Під час зустрічі було обговорено тему цифровізації ВЛК (військово- лікарських комісій), як результату роботи міжвідомчої робочої групи Міноборони, Командування Медичних Сил, Мінцифри, Міністерства охорони здоров’я, Мінветеранів та Мінсоцполітики. Наразі запроваджується низка ІТ-проєктів, що покращать функціонування військово-лікарських комісій. А саме: впровадження електронної черги в роботі ВЛК, заміна паперових документів на електронні. Також в планах Міністерства оборони та Командування Медичних Сил впровадження повноцінної Медичної Інформаційної Системи для військових шпиталів.
Учасники зустрічі у підсумку домовились про подальшу співпрацю, зокрема, у сфері розвитку ІТ-технологій і цифровізації Міноборони та ЗС України.
Джерело: mil.gov.ua/
Коментарі
Див. мої публікації та усну критику з 2009 року. Див. Gartner Magic Quadrant for Analytics and Business Intelligence (ABI), а також IDC Business Analytics Software Taxonomy з 2010 року, а також Звіти PCAST Digital Future у публікаціях із співавторами.
Див., для прикладу: https://www.climber.se/qlik-in-2023-gartner-magic-quadrant-for-analytics-and-business-intelligence-platforms/