Перейти до основного вмісту

Є меморандум між Мінцифри України і компанією Apple. А з Google буде?

В Офісі Президента України Володимира Зеленського підписано Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством цифрової трансформації України й Apple Inc., ТОВ Apple UkraineМеморандум передбачає співпрацю, обмін інформацією та підтримку Мінцифри щодо низки ініціатив. Зокрема, компанія співпрацюватиме з міністерством у межах Всеукраїнського перепису населення 2023 року. Україна стане другою країною у світі після США, яка проведе такий перепис разом з Apple. 

Компанія Apple надасть підтримку Мінцифри України у розробці та визначенні пріоритетних проектів, пов'язаних із переходом України до режиму paperless, та щодо покращення досвіду взаємодії громадян з органами державної влади. Наприклад, Apple забезпечить підтримку у використанні та вдосконаленні додатку «Дія» на базі операційної системи iOS. Paperless - безпаперовий офіс, або еко-офіс, екологічний офіс — робоче середовище, в якому використання паперу усунене або значно зменшене, шляхом перетворення документів та інших паперів у цифрову форму документації. Вперше ця проблема, як і проблема використання електронних грошей,  розроблялася біля 50-ти років назад, в Інституті кібернетики України під керівництвом академіка Глушкова.

Керівники Apple, Зеленський, Федоров
Згідно з Меморандумом, компанія також співпрацюватиме з Мінцифри для підвищення цифрової грамотності українців, зокрема сприятиме у визначенні можливостей професійного навчання, спрямованих на підтримку вчителів, які використовують платформу iOS. Також створюватимуться ініціативи щодо залучення цифрових технологій у сферу охорони здоров’я.

Володимир Зеленський перед підписанням Меморандуму наголосив, що після зустрічі у вересні цього року з топ-менеджментом Apple у штаб-квартирі компанії співпраця між Україною та світовим технологічним гігантом розвивається дуже швидко.

«Для нас є одним з головних пріоритетів діджиталізувати всі державні сервіси, роботу органів державної влади», – зазначив Президент України.

Він ще раз запросив компанію Apple взяти участь у Diia Summit, що відбудеться в лютому 2022 року і є надзвичайно важливою подією для України.

Зі свого боку Марк Леннон наголосив, що працює з урядами вже 23 роки й ніколи не бачив такої влади, як зараз в Україні, яка діє настільки швидко, прогресивно та інноваційно.

«І я погоджуюся з думкою про те, що технології для України є питанням національної безпеки», – сказав він.

Після зустрічі цього року у США команда Мінцифри та представники Apple підтримували постійний контакт щодо розвитку спільних проектів та розширення присутності компанії на українському ринку. Результатом та логічним підсумком цих переговорів стало підписання Меморандуму про співпрацю Мінцифри та Apple.

«Підписання Меморандуму з Apple – важливий крок не тільки для цифровізації в Україні, а й для визнання наших здобутків в цій сфері в усьому світі. Ми вдячні компанії Apple за постійну співпрацю з нашим міністерством та можливість впровадити найкращі світові рішення для досягнення нашої найголовнішої цілі – перетворити державу на зручний та ефективний сервіс, якому хочеться довіряти», – зазначив міністр Мінцифри Михайло Федоров. 

Джерело: Сайт Адміністрації Президента України: "У присутності Президента України Міністерство цифрової трансформації та Apple підписали Меморандум про співпрацю"


У свою чергу, хочу підкреслити, що необхідна більш тісна співпраця України не тільки з компанією Apple, але й з компанією Google й розробниками операційних систем та іншого для мобільних телефонів та планшетних комп'ютерів. Адже техніка, операційна система і пошукова система Apple у теперішній час є більш елітарними. Більшість сотових телефонів і планшетів працюють на основі операційної системи  Google Android, на основі браузера Google, на основі пошукової системи Google, на основі перекладача Google, на основі системи розповсюдження додаткових веб програм Google Play, тощо.

Дуже небезпечно, що пошукова система Google в Україні видає на перших позиціях проросійські неправдиві пропагандистські публікації і створює реальну загрозу національній безпеці України, ЄС, НАТО, країнам євроатлантичного простору і миру у всьому світі. 

Зрозуміло, що справа не тільки у Google, але й у Google також. 

Очевидно, що у #Google повинні бути створені більш потужні підрозділи для боротьби з фейковою інформацією і покращення релевантності й пертинентності пошукової видачі, її вірного геотаргетингу на рівні національної належності ip-адрес, країни реєстрації браузера, тощо (?).

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Недоліки статей Вікіпедії, які варто подолати для підвищення довіри до неї (21.05.23 виправлена дезінформація хакера)

Часто вікі-статті пишуть "всі кому не лінь" під чудернадськими нікнеймами ("легендами прикриття"), а потім правлять також "всі кому не лінь", через який завгодно час. Досвідчені вікі-ігромани у Вікіпедії є авторами кількох сотень чи тисяч вікі-статей та авторами кількох десятків тисяч вікі-правок чужих статей (це не описка), див. ст. Вікіпедія - це "енциклопедія" без довіри?  (гіперпосилання виправлено 20.05.2023 р. після заміни хакером) Найчастіше доповнення вікі-статей здійснюють кластери вікі- ігроманів  з числа вікі-патрульних та вікі-адміністраторів Вікіпедії, які для самореклами і вікі-рейтингу намагаються "відмітися" у максимальній кількості вікі-статей, ін., див. для прикладу:   Вікіпедія: патрульні  (patroller), Вікіпедія: рейтинг .  Є випадки, коли кластери вікі-ігроманів редагували тексти і посилання у статтях більше ніж 8 років, проте жоден з них не помічав елементарні принципові семантичні помилки першого

OSINT (Розвідка відкритих джерел) в екосистемі зв`язаних термінів

OSINT - Open Sourse Intelligence Цей ескіз статті, за винятком інформації про "російсько-українську війну" (гібридну воєнну агресію РФ проти України з 2013 року) початково написаний як фрагмент повної статті про OSINT у січні 2019 року у зв`язку із тим, що її попередній варіант у Вікіпедії базувався на джерелах російського походження, хоча сам термін і технологія мають англомовне походження. Ймовірно, даний текст і  джерела у Вікіпедії буде змінено і викривлено,  як і по багатьом іншим інформаційним hi-tech.  Визначення OSINT, синтезоване на основі англомовних джерел і власних досліджень:  Розвідка відкритих джерел (англ. Open source intelligence, OSINT) — концепція,  методологія і  технологія   добування з відкритих джерел  військової, політичної, економічної та іншої безпекової інформації  і використання її  для підтримки прийняття рішень у сфері національної оборони і безпеки. Добування інформації здійснюється без порушення законодавства. OSINT - це важлива неві

Концепція Ноосфери та мережеві ергатичні організми, мережево-центричні системи і війни, Інтернет речей (уточнено 06.12.19)

Ноосфе́ра (грец. νόος — «розум» і σφαῖρα — «сфера») — сфера розуму; сфера взаємодії суспільства та природи, у межах якої розумна людська діяльність стає визначальним фактором розвитку. У 1944 році сформований Зако́н Ноосфе́ри Верна́дського — положення про перетворення Біосфери, згідно з яким на сучасному рівні розвитку вона неминуче перетворюється в Ноосферу, тобто в сферу, де найважливішу роль в розвитку природи відіграє розум людини.  Як зазначив В.І. Вернадський відповідний термін було введено французьким математиком та філософом Е. Ле Руа разом з його другом Тейяром де Шарденом після їх детального знайомства з вченням Вернадського про біосферу під час його лекцій у Парижі в 1923 р. При цьому Ле Руа визначав ноосферу як сучасну стадію, що її геологічно переживає біосфера. Початок Ноосфери доцільно визначити з того часу, коли розумові дії людей досягли за силою впливу на геосферу і біосферу потужності «геологічної сили» - це явно сталося не пізніше ніж після побудови  Суець