Виходячи з важливості, терміни "Command and control" вжиті додатково до 5-ти пріоритетних військових завдань у розширеній статті Головнокомандувача ЗС України генерала Валерія Залужного для видання The Economist. Зазначимо, що 5 завдань стосуються воєнної сфери і можуть бути тільки частиною у системі завдань, яка включає, для прикладу - зовнішні і внутрішні завдання у сфері політики, економіки, інформації, пропаганди, ін. Далі подана цитата з розширеної статті Головнокомандувача ЗС України генерала Валерія Залужного для видання The Economist.
Command and control. Improving the effectiveness of command and control is essential in the process of implementing the proposed ways out of positional warfare. This can be done through the widespread use of modern information technology in the command and control system, which will ensure: the formation of a single information environment; creation of conditions for information superiority; effective coordination of the activities of subordinate troops (forces). As a result, this will allow to get ahead of the enemy in matters of situational awareness and make decisions faster and, in general, ensure the achievement of a goal of an operation in terms of positional warfare. The key components that will influence the achievement of superiority in situational awareness are the processes of organizing communications, intelligence, surveillance and reconnaissance.
- формування єдиного інформаційного середовища;
- створення умов для інформаційної переваги;
- ефективну координацію дій підпорядкованих військ (сил).
Довідкове пояснення від DSS BI consulting про реальний зміст термінів intelligence, surveillance and reconnaissance читайте у кінці цієї статті. Також дивіться посилання на зміст скорочення ISTAR (Intelligence, surveillance, target acquisition, and reconnaissance): https://en.wikipedia.org/wiki/Intelligence,_surveillance,_target_acquisition,_and_reconnaissance.
Далі подані гіперпосилання на статті Головнокомандувача ЗС України генерала Валерія Залужного у виданні The Economist (коротка і розширена статті)
MODERN POSITIONAL WARFARE AND HOW TO WIN IN IT
Далі подані гіперпосилання на деякі додаткові публікації за тематикою C2..C6, Network-centric warfare у виданні DSS BI consult+ у 2010...2023 р.р.
Від C2 (Command and Control) до C5ISR, JADC2, NEO
Мережево-центрична війна: суть, особливості, розвиток на пострадянському просторі
КНР розробляє свій аналог JADC2 проти США
Мережево-центричні бойові дії, принципи управління військами (оновлені чернетки)
Мережево-центрична війна: суть, особливості, розвиток на пострадянському просторі
Неоднозначно корисна система "Дельта" з неоднозначно корисними дефініціями
Особливості концепції МО США JADC2 - Joint All-Domain Command
Принципи ведення мережево-центричної війни (network-centric warfare)
Особливості концепції Network Centric Warfare у США і РФ та висновки для України
Головний ІТ-керівник армії США Радж Айєр йде у відставку після двохрічного керівництва
Фейк росіян про злам АСУ ЗСУ “Delta”
4+ ТИПИ АНАЛІТИКИ ДЛЯ ВИРОБЛЕННЯ РІШЕНЬ (descriptive, diagnostic, predictive, prescriptive +)
Business Intelligence, експертні системи та мережевий ергатичний організм
____________________________
Концепцію Network-Centric Warfare (мережево-центричних бойових дій, мережево-центричних війн,) забезпечують принципи управління військами, які у США і в НАТО позначають абревіатурами-скороченнями, які пройшли шлях розвитку від C2 до С6, далі один з варіантів їх тлумачення:
C2I – Command, Control & Information (A less common usage)
C2IS – Command and Control Information Systems
C2ISR – C2I plus Surveillance and Reconnaissance
C2ISTAR – C2 plus ISTAR (Intelligence, Surveillance, Target Acquisition, and Reconnaissance)
C3 – Command, Control & Communication (Human activity focus)
C3 – Command, Control & Communications (Technology focus)
C3 – Consultation, Command, and Control [NATO]
C3I – 4 possibilities; the most common is Command, Control, Communications and Intelligence
C3ISTAR – C3 plus ISTAR
C3ISREW – C2ISR plus Communications plus Electronic Warfare (Technology focus)
C4, C4I, C4ISR, C4ISTAR, C4ISREW, C4ISTAREW – plus Computers (Technology focus) or Computing (Human activity focus)
C4I2 – Command, Control, Communications, Computers, Intelligence, and Interoperability
C5I – Command, Control, Communications, Computers, Collaboration and Intelligence,
C5ISR – Command, Control, Communications, Computers, Cyber, Intelligence, Surveillance and Reconnaissance,
C6ISR – Command, Control, Communications, Computers, Cyber-Defense and Combat Systems and Intelligence, Surveillance, and Reconnaissance
MDC2 – Multi-Domain Command and Control
NC2 − Nuclear command and control
NC3 − Nuclear command and control and communications
де
Command – командування, здійснення повноважень на основі певних знань для досягнення мети;
Control – процес перевірки та виправлення діяльності таким чином, щоб мета та завдання командування були виконані;
Communications – здатність здійснювати необхідні зв’язки для здійснення ефективного командування тактичними або стратегічними підрозділами;
Computers – комп’ютерні системи та сумісність комп’ютерних систем, також включає обробку даних;
Collaboration – співпраця,
Розкриття складного змісту нечітких дефініцій Intelligence, Surveillance, Reconnaissance
Intelligence – включає збір, а також аналіз та розповсюдження інформації.
Surveillance – це спостереження за поведінкою, багатьма видами діяльності або інформацією з метою забезпечення управління. Може включати ведення розвідки людьми (HUMINT) та спостереження на відстані за допомогою електронного обладнання, такого як відеокамери, або перехоплення електронної інформації, наприклад, Інтернет-трафіку, телефонних дзвінків, перехоплення пошти, ін. В майбутньому системи збору інформації зможуть використовувати IoT (інтернет речей) для ідентифікації, спостереження, моніторингу, відстеження розташування
Reconnaissance – розвідка-візуальне вивчення противника і місцевості особисто командиром (командувачем) і офіцерами штабів з метою отримання необхідних даних для прийняття рішення або його уточнення. У рекогностуванні беруть участь також командири підлеглих і підтримуючих підрозділів (частин, з’єднань), родів військ, спеціальних військ і служб. Рекогностування проводиться також з метою вивчення районів (рубежів) можливого розташування та розгортання військ, маршрутів їх висунення, виправлення та доповнення топографічних карт.
_____________________________
Мережевий Ергатичний Організм (Network Centric Organizm, Network Organizm - NEO)
Зазначимо, що найвищою формою розвитку концепції мережево-центричних бойових дій та мережево-центричних систем цивільного призначення можливо вважати запропоновану на початку 2000-х років концепцію "Мережевий Ергатичний Організм" (Network Centric Organizm, Network Organizm - NEO). Ця концепція розвиває відому з 1970-х років концепцію "ергатичного організму" (Інститут кібернетики АН України, д.т.н. Павлов), доповнює й уточнює концепцію "Мережево-центричних бойових дій". NEO також гарно вписується в наступну концепцію JADC2 (Joint All-Domain Command and Control - Об’єднане командування та контроль за всіма доменами). Це концепція, яку Міністерство оборони США розробило для об’єднання датчиків усіх видів збройних сил в єдину мережу на основі штучного інтелекту. Ці домени включають ВПС, Армію, Корпус морської піхоти та ВМС, а також Космічні сили ЗС США.
_____________________________
У Вікіпедії є сторінка United States Army Command, Control, Communication, Computers, Cyber, Intelligence, Surveillance and Reconnaissance Center, C5ISR Center (Центр командування, управління, зв’язку, комп’ютерів, кібер, розвідки, спостереження та рекогносцировки армії Сполучених Штатів), який є однією з 10-ти організацій, що входять до складу United States Army Combat Capabilities Development Command (Командування сухопутних військ США з розвитку бойових спроможностей), яке є частиною United States Army Futures Command (AFC) (Командування сухопутних військ США, що спрямоване на технологічне забезпечення модернізації цього виду військ
Коментарі